HaberlerAntalya haberAntalya'da kedi katliamı

Antalya'da kedi katliamı - Antalya haber

Antalya'da bir sitenin bahçesinde kimliği belirsiz kişilerce 10'a yakın kedinin başı ezilerek, 5'inin ise zehirlenerek öldürülmesine, kedileri besleyen Sevda Özcan sert tepki gösterdi. Yavru kedilerin kafalarının ezildiğini, büyük hayvanların ise zehirlendiğini gördüğünü söyleyen Özcan, 'Kedilerin annesi yavrularını ağlayarak arıyor. Kulaklarımı

Antalya'da kedi katliamı

Edinilen bilgiye göre, Muratpaşa ilçesi Fener Mahallesi Tekelioğlu Caddesi'ndeki bir sitede oturan Sevda-Şeref Özcan çifti, dün gece çoğu yavru 15 kedi ölüsüyle karşılaştı. Çift, zehirlenen ve can çekişen 2 kediyi de Lara Hayvan Hastanesi'ne göndererek tedaviye aldırdı. Yavru kedilerin başlarının sert cisimle ezilip, büyüklerin de zehirlenerek itlaf edildiğini gören çift, durumu Antalya Barosu Hayvan Hakları Koruma Kurulu Başkanı Avukat Alev Ersan ve ilgili yerlere bildirdi.
Kedileri site içerisinde beslediğini belirten Sevda Özcan, çok ses çıkardıkları için binada bazı kişilerin tepki gösterdiğini ve bunun için yavruları bir alana taşıdığını söyledi. Kedileri getirdikten henüz 1 saat sonrası tekrar kedilerin yanına geldiğinde gördüğü manzara karşısında şok olduğunu belirten Özcan, 'Geldiğimde tamamen kedilerin ezilmiş, öldürülmüş olduğunu gördüm. Minnacık yavruların kafalarının ezildiğini, büyük hayvanların ise zehirlendiğini gördüm' dedi.
Kedileri öldürenin kim olduğunu bilmediğini söyleyen Özcan, kedilerle ilgili 3 kişiyle tartıştığını ve onlardan şüphelendiğini ifade etti.
Yavruların annesinin devamlı ağladığını da belirten Özcan, 'Sabaha kadar uyumadık hastanedeydik. Yavruların çoğu morgda zaten. Şiddetli bir şekilde annesi bağırıyor, ağlıyor. Etrafta yavrularını bulmak için hızlı bir şekilde binayı turluyor. Kulaklarımı kapatmak zorunda kalıyorum o sesi duymamak için. Kim yaptıysa umarım aynı akıbete kendisi ve sevdikleri uğrar. Biz bu hayvanlara sokakta eğer yemek vermeyeceksek, ne yiyecekler? Beyefendinin dediği gibi; ot mu yesinler? Adam diyor ki ot yesin. O zaman kendisi yesin otu' diyerek olaya tepki gösterdi.

Antalya’da kedi katliamıSIRADAKİ HABER