HaberlerSinop haber5. Erfelek Avcı Bayramı

5. Erfelek Avcı Bayramı - Sinop haber

Sinop'un Erfelek ilçesinde, Karadeniz Av Yaban Hayatı Avcılık Federasyonu ve Avcılar Derneği'nin organize ettiği '5. Erfelek Avcı Bayramı' yapıldı.

5. Erfelek Avcı Bayramı

Çelen köyünde başlayan Avcı Bayramı, kadın ve erkek yarışmacıların katılımı ile gerçekleşti. Bayan trap yarışmasında 1. olan İlhan Akkaya'ya bir koç, çeyrek altın ve gemi maketi hediye edilirken, 2. olan Nazlı Mutlu'ya madalya ve gemi maketi, 3. olan Burcu Kaya'ya ise madalya ve gemi maketi verildi. Erkekler Profesyonel Trap Yarışması'nda ise 1. Mehmet Sait Öztüreoğlu'na bir koç, çeyrek altın ve gemi maketi hediye edilirken, 2. olan Satılmış Çalışkan'a madalya ve gemi maketi, 3. olan Serkan Kaya'ya ise madalya ve gemi maketi verildi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Karadeniz Av Yaban Hayatı Avcılık Federasyonu ve Avcılar Derneği Başkanı Saraç Çelebioğlu, 'Karadeniz'deki tüm organizasyonların içerisinde yer aldığımız gibi benim avcılık bölümünde federasyondaki esas görevim hem trap etkinlikleri hem de avcıların bakanlık durumundaki haklarının savunulması ya da geri kazanılması ile alakalı' dedi.

5. Erfelek Avcı BayramıSIRADAKİ HABER