HaberlerSamsun haberMilyonluk kasa soyguncuları yakalandı

Milyonluk kasa soyguncuları yakalandı - Samsun haber

Samsun'da bir tır parkında bulunan içinde 212 bin ABD doları ile 20 bin lira bulanan çelik kasanın çalınması olayıyla ilgili 6 kişi gözaltına alındı.

Milyonluk kasa soyguncuları yakalandı

Olay, samsun'un İlkadım ilçesi Toybelen Mahallesi Samsun-Ankara karayolu üzerinde bulunan Lider Gıda Tır Garajı adlı işyerinde 24.07.2017 günü saat 04:00 ile 06:45 arasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, işyerine giren hırsızlar içinde 212 bin dolar ve 20 bin lira bulunan çelik kasayı çaldılar. Hrıszılar daha sonra çelik kasayı ise açıp içindeki paraları aldıktan sonra ırmağa attılar. Olay polise haber verildi. Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, hırsızların kimlik tespiti ve yakalanması için soruşturma başlattı. 155 güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis, plakasız beyaz renkli bir otomobilden yola çıkarak Samsun merkez, İstanbul ve Kocaeli illerinde operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda kasayı çaldıkları iddia edilen Burak Ç.(30), kardeşi Murat Ç.(33), Murat İ.(38), Enver B.(27) ile olaya yardım ettikleri iddia edilen Fuat B.(33) ve Naci E.(43) gözaltına alındılar. Gözaltına alınan Murat İ.'nin hırsızlık için kayası açmak amacıyla İstanbul'dan Samsun'a geldiği öğrenildi.
Gözaltına alınan şahısların evlerinde yapılan aramada 1 adet bıçak, 53 adet 9 mm çaplı tabanca mermisi, 3 adet kısa 9 mm çaplı tabanca mermisi, 18 adet 7.65 mm çaplı tabanca mermisi, 1 adet 9 mm çaplı üzerinde ibare bulunmayan tabanca namlusu, 4 adet yivsiz tüfek, 4 adet yivsiz tüfek şarjörü, 125 adet yivsiz tüfek kartuşu, 2 adet kurusıkı tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca şarjörü, 75 adet kurusıkı fişeği, 3 bin TL para ve 5 kök dişi Hint keneviri bitkisi ele geçirildi.
Polis yapılan araştırmada ait çelik kasadan çalınan 128 bin 600 dolar ile 6 bin 700 lira paya el koydu. Polisteki sorgulanması tamamlanan Burak Ç., Murat Ç., Murat İ., Enver B., Fuat B. ve Naci E. bugün Samsun Adliyesine sevk edildiler.

Milyonluk kasa soyguncuları yakalandıSIRADAKİ HABER