HaberlerBursa haberSavaş mağduru arslanlar artık güvende

Savaş mağduru arslanlar artık güvende - Bursa haber

Suriye'deki savaştan etkilenen hayvanların Bursa'nın Karacabey ilçesinde bulunan hayvan kurtarma merkezinde tedavileri sürüyor.

Savaş mağduru arslanlar artık güvende

Suriye'de bulunan hayvanat bahçelerinde savaştan etkilenen 2 ayı, 2 kaplan, 2 sırtlan ve 3 aslan olmak üzere toplam 9 hayvan, Orman Su İşleri Bakanlığı başta olmak üzere hayvan koruma derneklerinin katkılarıyla bulunan Karacabey Ova Korusu Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma Merkezi'ne getirilerek tedavisine başlandı. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, hayvanların kaldığı merkezi ziyaret ederek bilgi aldı. Başkan Ali Özkan, ' Suriye'de binlerce insan ve binlerce sivil katledildi. Savaştan hayvanlar da zarar görüyor. Savaş ortamından kaçan insanlara, çocuklara, kadınlara, yaşlılara ve yaralılara sahip çıkan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir kuruluşu da bu hayvanlara sahip çıktı. Biz hem insanı, hem de bütün canlıları Cenab-ı Allah'ın emaneti olarak kabul ediyoruz. Bu hayvanların buraya getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum' dedi.
Merkezde görevli personel ise,'Merkezimizde Suriye'den zor şartlardan kurtarılarak getirilen aslan, kaplan, sırtlan var. Tedavilerini yapıyoruz. Bu hayvanlar buraya çok zor şartlarda geldi. Orada savaş ortamında bitkin düşmüşler, yaraları vardı' ifadelerini kullandı.
(YK-MŞ)
GÖRÜNTÜ BİLGİSİ: 0708 Suriye'den gelen hayvanlar
BOYUT: 461 MB
SÜRE:5,19

Savaş mağduru arslanlar artık güvendeSIRADAKİ HABER