HaberlerDiyarbakır haberEvi yıkıldı, ailesi terk etti şimdi parkta yaşıyor

Evi yıkıldı, ailesi terk etti şimdi parkta yaşıyor - Diyarbakır haber

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde geçtiğimiz yıl yaşanan olaylarda evi yıkılan 4 çocuk babası seyyar şerbet satıcısı Ahmet Kınaç, evini sırtına alıp parkta yaşamaya başladı. Yaklaşık 2 aydır sokaklarda kaldığını ifade eden astım hastası Kınaç, tek isteğinin yaşamını sürdürebileceği bir ev olduğunu belirtti.

Evi yıkıldı, ailesi terk etti şimdi parkta yaşıyor

Diyarbakır Sur ilçesinde geçtiğimiz yıl yaşanan olaylarda evi yıkılan 4 çocuk babası 64 yaşındaki seyyar şerbet satıcısı Ahmet Kınaç, gidecek yeri kalmayınca çareyi eşyalarını alıp parkta yaşamakta buldu. Astım hastası olan ve nefes almakta zorluk çektiği için ağır iş yapamayan Kınaç, evi yıkıldıktan sonra zor bir süre geçirdiğini, bu süreçte çocukları tarafından da terk edilince gidecek yerinin kalmadığını ve bu yüzden çareyi Körhat Mahallesi'nde bulunan parka yerleşmekle bulduğunu ifade etti. Yaklaşık 2 aydır park ve hastanelerde yaşadığını belirten Kınaç, tek isteğinin kendisine bir yardım elinin uzatılması ve kalacak bir evi olması olduğunu ifade etti.

'2 aydır parkta yaşıyorum'
Mecbur kaldığı için parka taşındığını söyleyen Kınaç, 'Bu akşam geldim buraya. Parka yatıyorum, hastanede yatıyorum. Evim yok evim olsa hastanede yatmam. Suriçi'ni bozdular. Evim de yok bir sıcak yemek veren de yok. Ailem, çocuklarım bıraktılar beni. Bırakıp kaçtılar. 2 aydır parkta yaşıyorum' dedi.

'Evim yok, pulum yok, sıcak bir yerim yok'
Kimsenin kendisine sahip çıkmadığını vurgulayan Kınaç, 'Kimse bana sahip çıkmadı. Suriçi geldi buraya 'ben sana yardımcı olacağım' dedi. O gitti, beni kandırdılar. 'Gel sen inanmıyorsan gel yanıma gel' dedi Suriçi. Gittim bana inanmadılar. Sonra gitmedim. Talebim bana bir ev versinler. Devletten bir ev istiyorum. Devlet babamdan istiyorum. Hakkımı arıyorum ben. Hakkım budur. Devlet babadan bir ev istiyorum. Yaşamak böyle midir? Evim yok, pulum yok, bir sıcak yerim yok' diye konuştu.

Evi yıkıldı, ailesi terk etti şimdi parkta yaşıyorSIRADAKİ HABER