HaberlerSüper Kupa haberSamsun'da taraftar terörü!

Samsun'da taraftar terörü! - Süper Kupa haber

Dün akşam Samsun'da oynanan Beşiktaş, Atiker Konyaspor Süper Kupa Finali'ne taraftarların çıkarttığı olaylar damgasını vurdu.

Samsun'da taraftar terörü!

Dün akşam Samsun'da oynanan Beşiktaş, Atiker Konyaspor Süper Kupa Finali'ne taraftarların çıkarttığı olaylar damgasını vurdu.Samsun'da oynanan ve Atiker Konyaspr'un 2-1 kazandığı Süper Kupa Final maçına taraftarların çıkarttığı olaylar damga vurdu.Maç içinde sahaya yabancı maddelerin yağdığı karşılaşmada son düdüğün çalmasıyla birlikte taraftar sahaya indi.Olayların yatıştırılmasında zorluk yaşayan güvenlik güçleri bir çok taraftarın yaralanmasına engel olamadı.

Ayrıca holiganlar, yeni yapılan Samsun 19 Mayıs Stadyumu'na da büyük zararlar verdi.Koltukların ve kapıların kırıldığı stadda büyük tahribatlar oluştu.

Bakanlıktan inceleme heyeti

Olaylarla ilgili İçişleri Bakanlığı bir inceleme heyeti göndereceğini bildirdi. Yapılan açıklamaya göre:

06.08.2017 tarihinde, Samsun Yeni 19 Mayıs Stadyumu?nda düzenlenen, Beşiktaş- Konyaspor Süper Kupa maçı sırasında meydana gelen üzücü olaylar neticesinde, seyircilerin sahaya inmesi ve yasak maddelerin sahaya sokulmuş olmasına ilişkin olarak, Bakanlığımızca bir müfettiş heyeti görevlendirilmiş olup; olay hassasiyetle soruşturulacaktır" denildi.SIRADAKİ HABER