HaberlerAdana haberDüğün yolunda ateş alan silah kan davasına neden oldu

Düğün yolunda ateş alan silah kan davasına neden oldu - Adana haber

Adana'da temmuz ayında düğüne giderken pompalı tüfeğin ateş alması sonucu bir kişinin yaralandığı olay; 1 kişinin öldüğü, 1'i ağır 2 kişinin yaralandığı kan davasına dönüştü.

Düğün yolunda ateş alan silah kan davasına neden oldu

Edinilen bilgiye göre, ilk olay Seyhan ilçesinde 22 Temmuz günü gerçekleşti. Serkan K. (25) düğüne giderken yanında bulunan pompalı tüfeğinin ateş olması sonucu Yusuf S. isimli şahıs yüzüne gelen saçmalarla yaralandı. Olaydan sonra polis Serkan K.'yi gözaltına aldı. Polis merkezine götürülen Serkan K. düğüne giderken pompalı tüfeğin yanlışlıkla ateş aldığını söyledi. Yusuf S. de zanlıdan şikayetçi olmayınca Serkan K. serbest kaldı.
3 Ağustos günü ise Yusuf S. yanına arkadaşı Caner C.'yi alıp motosiklet ile Serkan K.'nin olduğu yere geldi. Caner C. tüfeği kullanırken Yusuf S. motosikleti sürdü. Pompalı tüfekle açılan ateş sonucu Serkan K. ve arkadaşı Mehmet Fahri Küçüksubaşı ağır yaralandı. Özel bir hastaneye kaldırılan yaralılardan Küçüksubaşı bugün hayatını kaybetti. Ölen şahsın cenazesi otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırıldı.
Polis tarafından yakalanan Yusuf S. tutuklandı. Caner C.'yi yakalamak için çalışma başlatıldı.SIRADAKİ HABER