HaberlerGaziantep haberOto hırsızı kovalamaca sonucunda yakalandı

Oto hırsızı kovalamaca sonucunda yakalandı - Gaziantep haber

Gaziantep'te çalınan 2 otomobilden biri polisin kovalamacası sonucunda yakalandı. Ele geçirilen çalıntı aracın tanınmaması için plakasındaki 6 rakamının siyah bant yapıştırılarak 8 yapıldığı belirlendi.

Oto hırsızı kovalamaca sonucunda yakalandı

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro'ya bağlı oto hırsızlık ekipleri, şüphe üzerine Gaziantep'ten Oğuzeli ilçesine seyreden 2 aracı durdurmak istedi. Dur ihtarının ardından kaçmaya başlayan araçlar ile polis ekipleri arasında kovalamaca başladı. Kovalamaca sonunda ekipler 2 araçtan 27 AEA 08 plakalı otomobili Nurgana mevkinde durduruldu. Ekipler 32 yaşındaki sürücü Fayat K.'yı gözaltına alırken, şahsın kimlik sorgulamasında çok sayıda hırsızlık kaydının bulunduğunu belirledi.

Siyah bantla sahte plaka
Ekipler araçta yaptığı incelemede ise plakanın sahte olduğunu belirledi. Ekipler, aracın MOBESE kameralarına ve plaka tespit sistemlerine yakalanmamak için son rakam grubunda yer alan 6 rakamının siyah izole bant ile 8 yapıldığını belirledi. İnceleme yapan ekipler, aracın şoför mahallinde gizlenmiş bir adet bıçak ele geçirildi.
Bu sabah çalındığı belirlenen araç detaylı incelenmesi için emniyet otoparkına çekilirken, sahibine bilgi verildiği öğrenildi.
Polis, kaçan diğer aracın sürücüsünü ve yerini belirleyebilmek için çalışma yürütüyor.

Oto hırsızı kovalamaca sonucunda yakalandıSIRADAKİ HABER