HaberlerSamsun haberMahmur Dağı Mesire Alanı açıldı

Mahmur Dağı Mesire Alanı açıldı - Samsun haber

İlkadım Belediyesi tarafından düzenlenen Mahmur Dağı Mesire Alanı açıldı.

Mahmur Dağı Mesire Alanı açıldı

İlkadım Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi yapılan Mahmur Dağı Mesire Alanı açılışı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından gerçekleştirildi. Kalabalık bir nüfusa sahip İlkadım ilçesinde kentin hareketliliğinden kaçarak doğayla iç içe zaman geçirmek isteyen vatandaşlar için eşsiz bir imkan haline getirilen Mahmur Dağı Mesire Alanı'nın açılışını gerçekleştiren Başkan Tok, alanın daha açılışı gerçekleştirilmeden büyük bir ilgi görmeye başladığını vurgularken, hem açılışa hem de şenliklere katılan vatandaşlara ilgilerinden dolayı teşekkür etti.
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından çevre düzenlemesi yaptırılan Mahmur Dağı Mesire Alanı doğaseverlerin yeni adresi olmayı başardı. İlkadım ilçesinin en yüksek dağlarından olan 1387 rakımlı mahmur dağı doğası ve temiz havası ile yaz aylarında birçok ziyaretçiyi ağırlamaya hazır. İçerisinde bay ve bayan mescit, çeşmeler, sahne, doğa sporları alanı, ekstrem spor alanları, piknik alanları ve yürüyüş alanlarının bulunduğu ve doğaseverler için tüm ayrıntıları düşünüldüğü mesire alanı, kent merkezi ve çevre ilçelerden misafirlerini ağırlamaya hazır.
Mahmur Dağında 26'ncısının gerçekleştirildiği Mahmur Dağı Kadırga Şenlikleri'nde renkli görüntüler yaşandı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı şenliklerde türküler eşliğinde semaverler yakıldı, sofralar kuruldu, kardeşlikler pekişti. Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinin sahneye çıktığı şenlikte kemençe eşliğinde horonlar oynandı.

'Buraya geldiğim ilk gün karar vermiştim'
2014 yılında belediye başkanı olarak ilk defa geldiği Mahmur Dağı Şenlikleri'nde bu alanı hemşerilerine yakışır bir alan haline getirmek için karar verdiğini hatırlatan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, vatandaşlarla beraber horon teperek piknik alanında bulunan İlkadımlılarla tek tek sohbet etti. Ardından açılış merasimini gerçekleştiren Başkan Tok, '2014'te bu alana geldiğimde vatandaşlarımızın yoğun ilgisine rağmen bakımsız halde olan mesire alanının düzenlenmesi için karar almıştım. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonrasında hemşerilerimize yakışır bir alan yaptık. Şimdi 26'ncısı gerçekleştirilen şenliklerde alt yapısı tamamlanmış mesire alanımızda daha da coşkulu bir eğlence yapılabilmekte. Mahmur Dağı Mesire Alanımızın ve Kadırga Şenlikleri'nin hayırlı olmasını dilerim' şeklinde konuştu.

Mahmur Dağı Mesire Alanı açıldıSIRADAKİ HABER