HaberlerTekkeköy Belediyesi şehitleri unutmadı

Tekkeköy Belediyesi şehitleri unutmadı

Tekkeköy Belediyesi, Türk askerinin tarihe adını altın harfle yazdırdığı Çanakkale Zaferinin 101. yıldönümünde, şehitler için bir anma programı düzenledi. Programda konuşan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Çanakkale'de yazılan destanın yeni kuşaklara aktarılması gerektiğine vurgu yaptı.

Tekkeköy Belediyesi şehitleri unutmadı

Tekkeköy Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Kahraman Şehitlerimizi Unutmadık başlıklı anma programı düzenledi. Tekkeköy Belediyesi düğün salonunda yapılan programa Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye Başkanı Hasan Togar yaptığı konuşmada, İstanbul Taksim’de ve geçen hafta Ankara Kızılay’da gerçekleştirilen menfur terör saldırılarını şiddetle kınadığını belirterek buralarda ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifa, yakınlarını kaybedenlere sabır diledi.

"ÇANAKKALE SAVAŞI’NDA OLDUĞU GİBİ…"

Başkan Togar, "Bu ülke üzerinde yüzyıllardır oynanan oyunlar halk nezdinde karşılık bulmamış ve bu ülke insanı Çanakkale Savaşı'nda olduğu gibi tek vücut olarak düşmanlarıyla çarpışmış ve her seferinde düşmanı hüsrana uğratmıştır. Bugün de ülkenin birlik ve beraberliğine kasteden alçak terör örgütü milletimizin ve devletimizin vakur duruşunu ve kararlılığını her daim enselerinde hissedecek. Bu aziz vatanı karıştırmak, büyük Türk milletini karamsarlığa itmek için bir avuç vatansızın düzenlediği bu tür saldırılara bu zamana kadar prim vermeyen yüce Türk milleti, bundan sonra da aynı duyarlılıkla üzerine düşeni her zaman yapacaktır’’ dedi.

Belediye Başkanı Togar, atalarımızın kan ve göz yaşlarıyla suladığı bu cennet vatanın tarih sayfasında vazgeçilmez temel taşlarından biri olan Çanakkale Savaşı ve 'Çanakkale Geçilmez' sloganının sahibi aziz şehitlerimizi bir kez daha duayla, rahmetle andığımızı söyledi.

PLAKET VERİLDİ

Program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dua yapılması, İstiklal Marşı ve şiirlerin okunmasıyla sona erdi. Belediye Başkanı Hasan Togar, programda görev alanlara plaket takdim etti.



SIRADAKİ HABER