HaberlerÖlüm kalım maçımız

Ölüm kalım maçımız

Samsunspor'da hedef, ligin sonunda play-off potasına girerek Süper Lig'e çıkmak. Hasan Kılıç Vartaş Elazığspor maçı için 'Ölüm kalım maçımız' ifadesini kullandı.

Ölüm kalım maçımız

Samsunspor, Pazar günü saat 16.00'da Avni Aker Stadı'nda dostluk maçında karşılaşacağı Trabzonspor maçı hazırlıklarına Nuri Asan Tesisleri’nde ara vermeden devam etti.

Ligdeki son 8 maçı iyi değerlendirmek istediklerini söyleyen kırmızı beyazlı ekibin başarılı kalecisi Furkan Köse, "Önümüzde Trabzonspor maçı var. O maçın ardından lige dönerek Vartaş Elazığspor ile karşılaşacağız. Zor maçlar. İnşallah bizim için iyi geçer. Ligde son 8 maçımız kaldı. Bu maçları iyi değerlendirip, play off potasında kalmak istiyoruz" dedi.

Ligde oynayacakları Vartaş Elazığspor maçını kritik bir karşılaşma olarak değerlendiren Samsunspor’un genç oyuncularından Hasan Kılıç, "Trabzonspor’la dostluk maçı yapacağız. Bu maçı iyi değerlendirip eksikliklerimizi gidermek istiyoruz. Bu maçın ardından ligde Elazığspor’la karşılaşacağız. Bu bizim için ölüm kalım maçı olacak. Bu maçtan galip gelip play off potasında kalarak yolumuza devam etmek istiyoruz" diye konuştu.

Vartaş Elazığspor maçına iyi hazırlanıp diğer maçlara bakmayı düşündüklerini söyleyen tecrübeli futbolcu Murat Gürbüzerol, "Bu hafta milli maç arası. Biz de bu arayı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Çok tempolu antrenmanlarla iyi çalışıyoruz. Pazar günü Trabzon’da Trabzonspor’la karşılaşacağız. Bu haftayı böyle geçirip ligdeki Elazığspor karşılaşmasına iyi şekilde hazırlanıp önümüzdeki maçlara bakmayı düşünüyoruz" diye konuştu.

Samsunspor bugün gerçekleştirdiği tek antrenman sonrasında yarın karayoluyla öğle saatlerinde Trabzon'a hareket ederek maç saatini bekleyecek.SIRADAKİ HABER