HaberlerBorsan'a hayran kaldılar

Borsan'a hayran kaldılar

Borsan, Samsun'a kazandırdığı Türkiye'nin en büyük alüminyum entegre tesisini incelemeleri için, ülke genelindeki bayi ve satıcılarını Samsun'a davet etmeye devam ediyor. İstanbul Bölgesi'nden gelen bayi ve satıcılar, Borsan Kablo ve Yılka Kablo fabrikalarını gezerek, yetkililerden yeni ürünler hakkında bilgiler aldı

Borsan'a hayran kaldılar

Borsan, İstanbul bayisi olan Tüm Elektrik'in müşterisi 25 mühendislik firmasının temsilcisini ağırladı.

Borsan Genel Müdürü İsmail Öz ve Yurtiçi Satış Müdürü Adil Güngör, bayi ve satıcılara, toplantı salonunda Borsan ve şirketleri hakkında bilgiler verdi.

Adil Güngör, "Türkiye'de üç ayrı dalda aynı marka altında üretim yapma özelliğine sahip tek firma olan Borsan, hem Türkiye’nin en büyük kablo üreticilerinden biri hem de aydınlatma ürünleri ve grup priz üretiminde de kendi segmentinde Türkiye’nin en büyük firmasıdır. Türkiye’nin en donanımlı ve teknolojik fabrikalarından biri olan Borsan, üretiminin en nitelikli halini gerçekleştirirken, satış ağı alanında attığı büyük adımlarla, Türkiye’de 81 ilde 7 bölge müdürlüğü ile hizmet vermektedir. 4 kıtada 65 ülkede ihracat ağıyla da dünyaya açılmaktadır. Ulusal ve uluslararası tüm kalite belgelerine sahip olan Borsan, dünya standartlarındaki üretim ve hizmet kalitesini en üst seviyeye taşırken, daima zirveyi hedefleyerek üretimin her anında büyük bir titizlikle hareket eden önemli bir dünya markasıdır" dedi.

ALÜMİNYUMDA EN BÜYÜK
Türkiye'nin en büyük alüminyum kablo üreticisi olan Yılka Kablo'yu Borsan bünyesine kattıktan sonra Samsun'a taşıdıklarını belirten Güngör, "2014 yılında alüminyum kablo işine, Gebze’de olan Yılka Kablo'yu satın alarak girdik. Yılka'yı Samsun’a taşıdık. Türkiye'nin kapasite bakımından ikinci büyük alüminyum fabrikası ile Samsun'da hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz. Fabrikamız kapasite olarak Türkiye'de ikinci olmasına rağmen teknolojik olarak en ileri alt yapıya sahip. 40 bin 500 metrekare üzerine inşa ettiğimiz fabrikamızda, ilk etapta 220 kişiyi istihdam edeceğiz. Aydınlatma ürünleri de faaliyete geçtiği zaman toplam 400 kişiyi istihdam edeceğiz. 2016'nın birinci çeyreğinden sonra kablo dışı ürünlerde, gerek grup prizde, gerek aydınlatmada, elektrik malzemeleri diye tabir ettiğimiz ürünlerin yüzlerini tamamen yenileyeceğiz. Daha rekabetçi, daha estetik, daha yüzü güzel ürünleri de 2016'ın ikinci yarısından sonra piyasaya sunmaya başlayacağız" diye konuştu.

65 ÜLKEYE İHRACAT
2015 yılının başında İtalya Milano'da satın aldıkları 75 yıllık İtalyan markası fabrikada üretime devam ettiklerini ve burada üretilen zayıf akımlı çok özel kablolarla birlikte, Türkiye'de ürettikleri bakır ve alüminyum kabloları da Avrupa'nın en özel pazarlarına ulaştırmış olacaklarını kaydeden Adil Güngör, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Borsan artık kaliteyi konuşmuyor. Çünkü kaliteyle ilgili standartları çok önce bitirmiş. Borsan artık teknolojiyi de konuşmuyor. Çünkü Borsan, dünyada teknolojik anlamda gelinebilecek en son noktada üretim yapan, yine en gelişmiş laboratuvarlarda bunların testlerini yapan ve Türkiye'de ilk defa Fransa kalite belgesini alan bir firma. İhracat yaptığı 65 ülkenin, 11'inde pazar lideri durumunda. Borsan bugün Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içerisindedir. Yine bin büyük ihracatçı içerisinde 266'ıncı sırada, ilk yüzde 25'lik büyük ihracatçılar içerisinde."

MEDİCANA VE HABER MEDYA’YI ZİYARET ETTİLER
Daha sonra İstanbul'dan gelen misafirlere, Borsan Kablo ve Yılka Kablo fabrikaları gezdirildi. Fabrika ziyaretlerinin ardından misafirler Medicana Samsun Hastanesi'nde ağırlandı. Konuklara, Medicana Samsun Hastanesi Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Remzi Karşı ve Kurumsal Pazarlama Müdürü Sezgin Kaçak eşlik etti. Genel Müdür Karşı, misafirlere hastane hakkında bilgiler verdi. Hastane ziyaretinin ardından davetliler, Haber Medya Grubu'nda ağırlandı. Davetlilerle Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun, Haber Medya Grubu Satış ve Pazarlama Direktörü Hülya Hacıoğlu, Haberaks TV Genel Yayın Koordinatörü Fatih Korkmaz, Haber Medya Sorumlu Yazıişleri Müdürü Okan Aralan ve Haber Radyo Genel Yayın Yönetmeni Cumhur Kocaoğlu yakından ilgilendi.

Ukraynalı konuklar hayran kaldı

Borsan, Samsun'a davet edilen ve Ukrayna'nın en büyük yapı market zinciri olan Epicentr Market'in yöneticilerini ağırladı. Borsan Kablo ve Yılka Kablo fabrikaları gezen konuklar, tesislere hayran kaldı

Ukrayna'da kurulduğu günden itibaren raflarında Borsan ürünlerini satan Epicentr Market'in yöneticileri Malichenvo Mazyna, Zinvevy Dmytzo, Kasyan Olexandz, Pasiochnyu Liudmyla ve Penhota Oleusii, Borsan'ın konuğu oldu.

Borsan Ukrayna Genel Müdürü Özkan Yılmaz tarafından toplantı salonunda Borsan ve şirketleri hakkında bilgiler verilen Ukraynalı konuklara, Genel Müdür Özkan Yılmaz tarafından Borsan Kablo ve Yılka Kablo fabrikaları gezdirildi. Buradaki gezinin ardından, Haber Medya Grup'a gelen Ukraynalı misafirlerle, Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun, Haber Medya Grubu Satış ve Pazarlama Direktörü Hülya Hacıoğlu, Haberaks TV Genel Yayın Koordinatörü Fatih Korkmaz, Haber Medya Sorumlu Yazıişleri Müdürü Okan Aralan ve Haber Radyo Genel Yayın Yönetmeni Cumhur Kocaoğlu yakından ilgilendi.

Misafirler daha sonra Meadicana Samsun Hastanesi'ne götürüldü. Genel Müdür Yrd. Doç. Dr. Remzi Karşı ve Kurumsal Pazarlama Müdürü Sezgin Kaçak'ın eşlik ettiği konuklara,
hastane hakkında bilgiler verildi.

Bayram OKSIRADAKİ HABER