HaberlerDünya yıldızları Samsun'a gelebilir!

Dünya yıldızları Samsun'a gelebilir!

EURO 2016 ve 2020 için aday olan Platini'nin oyunlarına takılan Türkiye, 2024 adaylık dosyası için hazırlıklara başladı. Hazırlanan dosyada Samsun'da yapımı devam eden yeni 19 Mayıs Stadyumu da yer alıyor. Bir başka deyişle EURO 2024 Türkiye'ye verilirse Samsun da organizasyonda yer alarak dünya yıldızlarını ağırlayacak.

Dünya yıldızları Samsun'a gelebilir!

Türkiye, 2016 ve 2020’de aday olduğu ancak UEFA Başkanı Michel Platini’nin kritik manevraları sonucu elinden kaçırdığı Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO) ev sahipliğinde bu kez turnayı gözünden vurmak için düğmeye bastı.

Habertürk’ün haberine göre, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF), EURO 2024’ü almak için adaylık dosyası ön çalışmalarına başladığı öğrenildi. 2016 ev sahipliği 1 oyla Fransa’ya kaptırılmış, Platini’nin söz verdiği 2020’den ise Fransız futbol adamının şampiyonayı tüm Avrupa’ya yayma planı sonrası TFF tarafından vazgeçilmişti.

KARAR 2018’DE VERİLECEK

Yapımı süren 28 yeni stadyumdan kriterlere uyan 13’ünün gelecek yıl sonuna dek devreye girmesiyle Türkiye, UEFA’nın karşısına tüm statları hazır, çok güçlü bir dosyayla çıkacak.

İstanbul Olimpiyat Stadı’nda finali düşünülen dev organizasyonda Ülker Stadı, TT Arena ve Vodafone Arena’dan ikisi ile Samsun, Eskişehir, Antalya, Ankara, Kayseri, Konya, Trabzon, Bursa, Mersin’de inşa edilen yeni statlar da kullanılabilecek.

Yarışta Türkiye’nin en dişli rakibi ise Almanya olacak. Adaylık dosyası 2017’de sunulacak, karar 2018’de açıklanacak.SIRADAKİ HABER