Haberler4,5G hızıyla şaşırtacak

4,5G hızıyla şaşırtacak

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, 4,5G'nin hız, kapasite ve sağladığı verimlilikle şaşırtacağını söyledi

4,5G hızıyla şaşırtacak

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu,"4,5G'de öyle hızlar öyle kapasiteler olacak ki herkes naklen yayın aracı olmaksızın, istediği yerden naklen yayın hizmeti verebilecek ve herkes o naklen yayınlanan şeyi de küçük ekran televizyonlarından seyredebilecek" dedi.

81 İLİ DE KAPSAYACAK
Daha yüksek mobil internet hızı, daha fazla data kapasitesi ve düşük gecikme süresi sunan dördüncü nesil telekomünikasyon hizmeti olarak tanımlanan 4,5G uygulamasını değerlendiren Terzioğlu, 4,5G'nin 1 Nisan'da kullanılmaya başlanacağını, 81 ilin 81'inde de sinyal vererek, bütün şehir merkezlerini kapsayacaklarını bildirdi.

NAKLEN YAYIN HİZMETİ
Terzioğlu, 4,5G'nin en önemli yeniliklerinden birinin medya sektörüyle alakalı olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "4,5G'de öyle hızlar, öyle kapasiteler olacak ki herkes naklen yayın aracı olmaksızın, ona gerek kalmadan istediği yerden naklen yayın hizmeti verebilecek ve herkes o naklen yayınlanan şeyi de küçük ekran televizyonlarından seyredebilecek. Dolayısıyla buna hazırlanmak lazım. İçerik açısından müthiş zengin bir dönem başlıyor. Şu anda baktığımızda müşterilerimizin cep telefonlarından günde 11 dakika televizyon seyrettiğini görüyoruz, bu rakamların 45 dakikalara doğru artışını göreceğiz."SIRADAKİ HABER