HaberlerKara gün! Bugün 5 şehidimiz var!

Kara gün! Bugün 5 şehidimiz var!

Nusaybin'de sabah saatlerinde 1 Emniyet Amiri, öğleden sonra 1 Binbaşı ile 1 Emniyet Amiri şehit oldu. Akşamüstü saatlerinde 2 polis daha şehit düştü.

Kara gün! Bugün 5 şehidimiz var!

Mardin'in Nusaybin ilçesinden çok acı haberler geliyor. Sabah saatlerinde bir emniyet amiri keskin nişancı tüfeği Kanas ile açılan ateşle şehit edilmiş, ardından öğle saatlerinde patlatılan bomba ile bir Binbaşı ve bir Emniyet amiri daha şehit düşmüş, 5 güvenlik görevlisi de yaralanmıştı. Akşamüstü saatlerinde ise 2 polisin daha şehit düştüğü haberi geldi.

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde 14 Mart'tan itibaren hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için düzenlenen operasyonlar, bugün kalabalık PKK'lı grubunun tespit edildiği Dicle Mahallesi'nde yoğunlaştırıldı.

KANAS SİLAHIYLA ATEŞ AÇTILAR

Saat 09.00 sıralarında güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında başlayan çatışmalar devam ederken saat 11.40'da keskin nişancı tüfeği Kanas ile açılan ateşle Emniyet Amiri Doğan Sakarya ağır yaralandı.

Nusaybin Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Emniyet Amiri Doğan Sakarya, burada doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Şehit Sakarya'nın İzmir Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesinden Nusaybin'e geçici görevle gittiği öğrenildi.

YİNE PATLAYICI TUZAĞI

Takviye kuvvetlerin desteğiyle operasyon genişletilirken, teröristler bu kez saat 13.45 sıralarında güvenlik güçlerinin girdiği bölgede, önceden tuzakladıkları patlayıcıyı infilak ettirdi. Patlamada, Binbaşı Ahmet Karaman ile Emniyet Amiri Zafer Kurt şehit oldu.

Yaralanan 5 güvenlik görevlisi de Nusaybin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

BİR ACI HABER DAHA

Hain saldırıların ardından Dicle Mahallesi'nde geniş kapsamlı operasyonlar sürdürüldü. Ancak operasyon sırasında PKK'lı teröristlerin, güvenlik güçlerinin ilerlemesini önlemek için tuzakladıkları bombanın imha edilmesi sırasında şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamada 2 polis memuru şehit oldu.SIRADAKİ HABER