HaberlerBudapeşte haberDünya Judo Şampiyonası sona erdi

Dünya Judo Şampiyonası sona erdi - Budapeşte haber

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de 28 Ağustos'ta başlayan 65. Büyükler Dünya Judo Şampiyonası sona erdi.

Dünya Judo Şampiyonası sona erdi

136 ülkeden 484'i erkek, 312'si kadın olmak üzere toplam 796 judocunun mücadele ettiği Laszlo Papp Spor Arena'da düzenlenen şampiyonaya 6 erkek, 3 bayan sporcuyla katılan Türkiye Judo Milli Takımı'nın en iyi derecesini bayanlar +78 kiloda Kayra Sayit, dünya 5.'si olarak elde etti. Diğer Türk sporcular ise derece yapamadılar.
Budapeşte'de sona eren Büyükler Dünya Şampiyonası'nın ardından bugün 23 ülkenin 3 kadın, 3 erkek ile katıldığı takımlar arası müsabakalar düzenlendi. Türkiye Judo Milli Takımı, birinci turda Güney Kore ile karşılaştı. Türk ekibinden 3 sporcunun sakat olması nedeniyle tatamiye eksik sporcuyla çıkan Milliler, Güney Kore'ye yenilerek elendi.
Şampiyonanın sona ermesinin ardından İHA muhabirine konuşan Türkiye Judo Federasyonu Genel Koordinatörü Mesut Kapan, 2016 Olimpiyatları sonrası yeniden yapılanmaya girdiklerini ve gençler ile ümitlerde dünya şampiyonalarında madalya almış başarılı judocuların olduğunu söyleyerek, ''2018 yılında başlayacak olan olimpiyat öncesi genç sporcuları takıma entegre edeceğiz. Onlarla beraber inşallah 2020 Tokyo Olimpiyatları için iyi bir şeyler yapmaya çalışacağız'' diye konuştu.
Türkiye Judo Milli Takım kafilesi yarın öğle saatlerinde İstanbul'da olacak.

Dünya Judo Şampiyonası sona erdiSIRADAKİ HABER