HaberlerÇorum haberÇorum'da şiddetli rüzgar çatıları uçurdu

Çorum'da şiddetli rüzgar çatıları uçurdu - Çorum haber

Çorum'un Sungurlu ilçesinde kısa süreli esen şiddetli rüzgar çok sayıda evin çatısını uçururken, küçükbaş hayvanların bulunduğu bir çadırı da yerle bir etti.

Çorum'da şiddetli rüzgar çatıları uçurdu

Sungurlu'da öğle saatlerinden itibaren etkili olan fırtına, çok sayıda evin, ve bir okulun spor salonunun çatısını uçurdu. Saatteki hızı yer yer 100 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle uçan çatılar çok sayıda araca zarar verdi. Eski sanayi sitesinde İlhan Göyhan'a ait evin uçan çatısı elektrik direklerinin tellerini kopardı. Çatıdan uçan ve dağılan parçalar park halindeki otomobillere de zarar verdi. Akçay Mahallesi'nde yeni yapılan Fen Lisesi'ne ait spor salonunun da çatısı şiddetli rüzgar nedeniyle uçtu. Okul görevlileri spor salonuna dolan suları temizleme çalışması yaptı.
Aşağıbeşpınar Köyü'nde de şiddetli esen rüzgar ve dolu bazı evlerin çatılarını uçururken, yol kenarında bulunan reklam panolarını ve elektrik direklerine zarar verdi.
'Mandıranın çadırını uçurdu'
Gürpınar Mahallesi su deposu yanında bulunan Murat Kayar'a ait mandıranın çadırı yerle bir oldu. Biranda afete yakalandıklarını söyleyen Murat Kayar, 'Allah'tan hayvanlarımıza zarar gelmedi. Allah'tan gelen birşey, yapacak bir şey yok' diye konuştu.
Sungurlu Belediyesi'nden yapılan anonslarda ise can ve mal güvenliği açısından dikkatli olunması, mecbur kalmadıkça dışarı çıkılmaması uyarısında bulunuldu.

Çorum’da şiddetli rüzgar çatıları uçurduSIRADAKİ HABER