HaberlerBoşanmışlar

Boşanmışlar

Beş yıl önce sürpriz bir şekilde dünya evine giren Zeynep Casalini, geçtiğimiz ay boşanmış.

Boşanmışlar

Bundan beş yıl önce, Bodrum'da sade bir törenle evlenen ünlü şarkıcı Zeynep Casalini, geçen ay evliliğini bitirmiş. Boşanma haberini Zeynep Casalini doğruladı.

 

Tahsin Berk'le medeni bir şekilde ayrıldıklarını dile getiren Casalini, bir yıldır evlerinin ayrı olduğunu, kızının kendisiyle yaşayacağını fakat konser zamanlarında babasında kalacağını ifade etti.

 

ZEYNEP CASALİNİ KİMDİR?

 

Oyuncu Deniz Türkali'nin İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini ile evliliğinden 3 Ekim 1970 yılında doğan Zeynep Casalini, 9 yaşındayken AKM ile tanışarak sanat hayatına adım attı. 1985'te Bilsak Tiyatro Atölyesi'nde tiyatro çalışmalarına başladı ve amatör bir gruba katılarak bir dönem tiyatro ile ilgilendi. Lisedeyken 1988 yılında ev arkadaşı Yasemin Alkaya'nın teşvikiyle şarkı söylemeye başladı. İtalya'da bir rock grubuyla sahne aldı, İngiltere'de bir caz kulüpte şarkı söyledi. 1990'da Marmaris'e yerleşti ve sahne çalışmalarını sürdürdü. 1995 yılında İstanbul'a dönerek şarkıcı Asya'ya ve Cem Özer'in Laf Lafı Açıyor adlı ilk Türk talk-show'unda vokalistlik yaptı. Atıf Yılmaz'ın yönettiği Kazandibi Tavukgöğsü adlı kısa filmde oynadı.

 

Anne ve babası gibi, dedesi yazar Vedat Türkali, dayısı da senarist ve yönetmen Barış Pirhasan olan, sanatçı kökenli bir aileden gelen Zeynep Casalini; Sibel Alaş, Ferda Anıl Yarkın, Emel Müftüoğlu, Ajda Pekkan ve Sezen Aksu'nun vokalistligini yaptı. Sezen Aksu'nun Açıkhava Tiyatrosu konserlerinde davul çalarak ilgi topladı.

Aranjor Sinan Akçıl'ın imzasını taşıyan ilk albümünde Sezen Aksu'nun "Duvar" adlı parçasını da seslendirdi.SIRADAKİ HABER