HaberlerŞebnem Ferah'tan ayrılık açıklaması

Şebnem Ferah'tan ayrılık açıklaması

Önceki gece 45. yaşını kutlayan Rock yıldızı Şebnem Ferah, mekan çıkışında gazetecilerin özel hayatıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Şebnem Ferah'tan ayrılık açıklaması

Ünlü Rock şarkıcısı Şebnem Ferah, önceki akşam Bebek’te doğum gününü kutladı. Pastasını yakın dostları Kenan Doğulu, Sıla ve Begüm Birgören’le kesen Ferah, mekan çıkışı gazetecilerle sohbet etti. Ferah, “Yalnız mısınız?” diye soran muhabire gülerek, “Evet, sevgilimden ayrıldım. Şu an kuluçka dönemindeyim” cevabını verdi.

 

ŞEBNEM FERAH HAKKINDA

12 Nisan 1972 tarihinde, Üsküp'ten Yalova'ya göç eden bir ailenin üç kızından en küçüğü olarak Yalova'da dünyaya geldi.

Şebnem Ferah'ın müziğe olan ilgisi 5-6 yaşlarında başlamış ve müzikle tanışmasında ailesinin çok büyük rolü olmuştur. Ferah'ın ailesinde hemen hemen herkes müzikle iç içe ve evin her köşesinde enstrüman olduğu için müzik konusunda bilgili ve hazır olarak piyasaya atıldı.

İlkokulda mandolin ve solfej dersleri almaya başladı, okul orkestrasında da solistlik yaptı. Liseyi Bursa Özel Namık Sözeri Lisesi'nde yatılı bir öğrenci olarak okudu ve bu dönemler Şebnem Ferah'ın kendisini tanımasına, tek başına ayakta kalmasına yardımcı oldu.

Şebnem Ferah'ın müzik hayatı daha sonra okul orkestraları ve küçük topluluklarla devam etmiştir. Lise yıllarında "Pegasus" adlı grubuyla beraber çalışan ama kafasında bir kız grubu hayali olan Ferah, 80'lerin ortasında Bursa'da açılan bir stüdyo sayesinde Sedat Yıldırım Sarıca ile tanışmış ve bu hayalini 1988 yılında kurduğu "Volvox" grubuyla gerçekleştirmiştir. Müzik ile daha yoğun ilgilenebilmek için ODTÜ Ekonomi Bölümü'nü 2. sınıftan terk etmiş ve daha sonra İstanbul'a gelince İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'ne kaydolmuştur. Dr. Skull'un emeklilik konserinde Özlem Tekin ile birlikte ön grup olarak çıkmışlardır.

1994 yılında Volvox grubunun dağılması sonucu Şebnem Ferah bireysel çalışmalarına başlamıştır. Onno Tunç ve Sezen Aksu'nun karşılaşmasıyla müzik yaşamında yeni bir sayfa açılmıştır. 3 oktavlık bir ses aralığına sahiptir.SIRADAKİ HABER