HaberlerBen olduğum sürece bu kulüpte çalışamaz!

Ben olduğum sürece bu kulüpte çalışamaz!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, merak edilen birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Ben olduğum sürece bu kulüpte çalışamaz!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, merak edilen birçok konuda açıklamalarda bulundu. 1907 tribününde kameraların karşısına geçen Yıldırım, özellikle teknik direktör arayışları hakkında flaş açıklamalar yaptı. Ersun Yanal için ‘Ben olduğum sürece bu kulüpte çalışamaz!’ diyen Yıldırım, devamında sorulan Aykut Kocaman sorusuna da, ‘O da çalışamaz’ diye cevap verdi.

Ersun Yanal diye bağıran taraftarlara sert çıkan Yıldırım, ülkenin gündemi hakkında da görüşlerini basın mensuplarına aktardı. Aynı zamanda Ersun Yanal diye bağıran taraftarların organize edildiğini de sözlerine ekleyen Yıldırım, dışarıdan bazı ellerin içeriye el uzatmaya çalıştığını iddia etti.

AÇIKLAMALAR ŞU ŞEKİLDE;

Galatasaray'ın Beşiktaş'a kolaylık sağladığı yönündeki iddialar hakkında konuşan Yıldırım, "Türkiye'nin 2 sorunu var. Bir tanesi terör sorunu, bir tanesi de paralel yapı sorunu. Türkiye bugün kötü günlerden geçiyor. Bu iki çok önemli konu varken, bizlerin spor yaparken, konuşmak, yorum yapmak gibi bir hakkımız olmamalı. Her gün şehitler veriliyor. Bunlar olmuyor gibi gece televizyonları açıyoruz, yorumcular konuşuyor. İçiyorlar viskileri konuşuyorlar. Bazı insanlara aptalca gelen kelimelerle kendilerini ifade ediyorlar, sonra ceplerine para doldurup gidip evlerine yatıyorlar. Galatasaray'ın futbolcusu Beşiktaşlı futbolcuya telefon etmiş, bunun için ne diyorsunuz? Galatasaray Kulübü büyük camiadır, onlar da o zaman konuşurlar. Ama 5 hafta var, Beşiktaş'a kolaylık sağlayacaklar. Böyle bir şey olamaz. Osmanlıspor sahamızda geldi çok da iyi oynadı. Beşiktaş'a karşı da çıkar oynarlar. Maçlar bitti mi? Hayır, 5 maç var. 5 maçın sonunda Fenerbahçe şampiyon olursa, dün yönetim istifa diyenler, oyuncuları yuhlayanlar ne diyecekler?" dedi.

"ERSUN YANAL İÇİN TARAFTAR ORGANİZE EDİLİYOR"

Sarı-lacivertli taraftarların bir kısmını organize edilerek Ersun Yanal tezahüratı yaptırdıklarını iddia eden Yıldırım, "Halis Özkahya! Fenerbahçe-Beşiktaş maçı bir de Sivas-Beşiktaş maçı. Şampiyonluğu etkiliyor. Terörle ilgili devletin alacağı her türlü kararda biz üzerimize düşeni yerine getiririz. Paralel yapı için de aynı şeyi söylüyorum. Hepimizin el birliği ile bunlarla mücadele etmesi lazım. Dün bağırıyorlar, Ersun Yanal diye. Bu organize edildi ama sonunda gördük. GFB grubu arıyor, UNIFEB arıyor, biz bağırmadık diyor. Kim bağırdı peki? İçeriye el uzatanlar var, bilet verip, organize edenler var." şeklinde konuştu.

ERSUN YANAL, ŞANSAL BÜYÜKA VE TÜMER METİN

Sarı-lacivertli taraftarların Ersun Yanal'a istemesi hakkında da konuşan Yıldırım, "Ersun Yanal diye bağırıyorlar. Bir televizyon programı; Lig TV. Sanki pazarlama yeri. Şansal Büyüka eski dostum, severim de ama yanlış yapıyor. Lig TV kulüplere ortaktır. Ama Lig TV'de antrenör yayın yapıyor, antrenör 3-5 ay sonra bir kulübe pazarlanıyor. Tümer Metin, bizde oyuncuydu. Hasan Ali Antep'te kırmızı kart görüyor. Açıklama yapıyor kendisine göre. Yorumcu oluyorsanız eğitim alacaksınız. Her topa vuran eğitimci olamaz, antrenör olamaz. Bence, sence yok. Kurallar var. Kuralları uygulamazsanız kaos çıkar." ifadelerini kullandı.

 

"TARAFTAR MAÇA ALKOLLÜ GELİYOR, GELMESİN"

Taraftarların alkollü bir şekilde stada geldiğini ifade eden Yıldırım, "Ben dün bütün kameraları takip ettim. Aziz Yıldırım'a istediğiniz gibi bağırın. Ben 18 senedir alışkınım. Çünkü rant çeteleri var. Şimdi bunlarla ilgili çalışmaya başladık. Bu tribünlere alkollü gelmeyi engelleyeceğim. Alkol almış şekilde tribüne gelenleri engellemek için elimden geleni yapacağım. Bu gruplar içinde rant mücadelesi var. Lütfen insanların başına bir şey gelmeden tedbir alın. Yalnız bizde değil, diğer kulüplerde de varsa onları da..." dedi.

"BEN OLDUĞUM SÜRECE, ERSUN YANAL BURAYA GELEMEZ"

Kendisi kulüp başkanı olduğu sürece Ersun Yanal'ın Fenerbahçe'de çalışamayacağını dile getiren Yıldırım, "Dün bağırıyorlar, Ersun Yanal diye. Ersun Yanal'ı kim ortaya attı. Tabii Şansal Büyüka Lig TV'ye taşıdı. Sonra bir yangınlar. Ben olduğum müdddetçeErsun Yanal bu kulübe gelemez. Benimle fazla uğraşmasınlar. Bakın, UNIFEB 1907 Derneği'nin altında kurulmuş. Dün utandım, hepiniz gelin üye olun demiştik bunlara.Fenerbahçe'yi seviyorlarmış. Yok canım... 1907 Derneği destek oluyor, kombine alıyorlar. Onlarla da konuşacağım, bunlarla irtibatlarını kesecekler." ifadelerini kullandı.

"YÖNETİM OLARAK GEREKLİ TRANSFERLERİ YAPTIK"

Fenerbahçe Yönetimi'nin gerekli transferleri yaparak üzerine düşeni yaptığını vurgulayan Yıldırım, "Fenerbahçe Yönetimi'ne bağıramazlar. Fenerbahçe Yönetimi ne yapmış? Bütün futbolcuları getirmiş... Beşiktaş 7­8 senedir şampiyon olamıyor, Galatasaray geçmişinde 14 sene olamadı. Biz de geçmişimizde 7­8 sene olamadık. Fenerbahçe bir şey mi kaybetti? Fenerbahçe Rize'de tam lider oldu, araba kurşunlandı. Geçen bir AVM'ye gittim. Meydanda 20 kişi yoktu. Rize'de kurşunlar atıldı otobüse. Oradaki insanlar korkmadı mı? Fenerbahçe şampiyonluğu kaçırdı? Bugün 1 sene geçti, olayların nedeni ortaya çıkarıldı mı? ifadelerini kullandı.

"BİLET VERİYORLAR, OTOBÜS KALDIRIYORLAR ERSUN YANAL İÇİN"

Fenerbahçe kamuoyunda Ersun Yanal'a destek veren isimlerin geçmişteki yorumlarını da dile getiren Yıldırım, "Ersun Yanal'ı fazla tribünlerin içine mikrop gibi sokup şey yapmayın, beni de daha fazla bu konuda konuşturmayın. Ersun Yanal neden ayrıldı herkes biliyor. Ahlaklı olan insanlar bu kulüpte çalışabilir, ahlaksız olanlar çalışamaz. Fenerbahçeliyim diyorsa Trabzon'a gitmeyecekti, Galatasaray ile flört etmeyecekti. Ama benden sonra dahi Ersun Yanal ile görüşmeler olursa, elimden geldiğince engel olacağım. Bir tezgah oynanıyor. Aziz Yıldırım'ı yıkamazsınız. Bilet veriyorlar, otobüs kaldırıyorlar. Galatasaray maçından sonra Samandıra'ya bir Mercedes gidiyor, ''Ersun Yanal lehine bağırın'' diyor. Tespit edeceğiz."

YILDIRIM'IN VERDİĞİ ÖRNEKLER:

O zaman yazarlar neler demiş?
Serdar Ali Çeliker: Az tatil yap, az çalış
Gürcan Bilgiç: Varlık içinde yokluk
Deniz Gökçe: Fenerbahçe'den lagaluga futbolu
Ali Ece: Yanal'ı yanal taktiği ile yenmek
Ziya Şengül: Korkarım lig şampiyonluğu Kaf Dağı'nın ardında

"F.BAHÇE VE G.SARAY'DA BAZI OYUNCULAR TERÖRDEN ETKİLENİYOR"

Ülkedeki terör korkusunun futbolu da etkilediğini vurgulayan Yıldırım, "Bu sene yine Galatasaray maçında. Maça 2 saat kala maçı seyircisiz oynayacağız dediler. Yanlış yaparsınız dedim. Hayır dedik, erteleyin dedik. Seyircisiz oynansa belki sportif anlamda avantaj sağlamış olacaktık ama tehir edildiğinde Türkiye kendini terör belasına teslim etmemiş olacaktı. Fenerbahçe'de de Galatasaray'da da bazı oyuncuların bu korku nedeniyle kendilerini tam veremediklerini hissediyorum. Ama bizim televizyoncular, akşam oturuyorlar; vur abalıya..." şeklinde konuştu.

 

"STATLARDA MAÇ OYNAYAMIYORUZ"

"Tümer Metin sen futbol oynamadın mı? Bilmiyor musun? Durmadan sporcuları karalıyorsunuz. Ayıp ya... Siz olaylara bir tarafından bakıyorsunuz, iki tarafında bakın.Türkiye'de en ayıp şey, statlarda milli maç oynayamıyoruz. Bunu kim bu hale getirdi. Medya... Konyaspor seneye biraz kötü gitsin, küfür hemen başlar. Çünkü spor kültürümüz yok. Yorumcu beni ona, onu bana kırdırmak için yorumlar yapıyor." dedi.

"SOW'U BİZ GÖNDERMEDİK"

Sow'un sözleşmesinde 17 milyon euro'yu getiren oyuncuyu alır maddesi vardı. Getirdiler parayı aldılar Sow'u.

"İNGİLTERE'DE KULÜPLERİN PAYI YÜKSEK"

Geçtiğimiz günlerde İngiltere'ye gittim. Orada gördüm Leicester 100 milyon pound almış ama şampiyon olursa 300 milyon pound daha para alacak. Ama biz buradaFenerbahçe'nin haklarını savunamıyoruz.

"PEREIRA SÜRE İSTEDİ"

Galatasaray maçı öncesinde Caner Erkin - Vitor Pereira arasındaki tartışmadan nasıl bir sonuç çıkacağının sorulması üzerine Aziz Yıldırım, 'Hasan Çetinkaya ile konuştum, hocanın kararını sordum. Bir gün daha süre istediler' dedi.

"VAN PERSIE SARILMIŞ, 'NİYE SARILDIN' MI DİYEYİM?"

Van Persie gitmiş sarılmış 'vay efendim neden sarıldı?' Van Persie sarılmıyor, elini uzatmıyor, 'vay efendim hocasını görmedi'. Belki içeride bir şey konuştular. Duygusal bir şey yaşadılar, destek oldular. Neden böyle düşünüyorsunuz. Aralarında problem kalmamış demekki. Van Persie hocasına sarılmış, neden sarıldın mı diyeyim?

"VAN PERSIE BEDAVAYA GELİR Mİ?"

Van Persie'nin Beşiktaş ile görüşüp anlaşma sağladığı fakat sonrasında Fenerbahçe'nin bonservis bedeli ödemesiyle ilgili sorulan soruya Aziz Yıldırım, 'evet biz para verdik kazıklandık. Biz kazık yemeyi severiz, alışığız. Ya böyle bir şey mi olur? Onların oyuncusunda da aynı sorun var. Gidin bakın Gomez'de de o problem var' dedi.

"FATİH TERİM VOLKAN DEMİREL' ARABASINI VERMİŞ"

18 senelik başkanlık içinde neler gördüm. Oyuncu ile muhattap olup da sen kralsın bilmemne deyip de arkasından iş çevrilmez. Volkan Demirel kendisine küfür edildiği gün ben yemekteydim. Küfür olduğu için stadı terketmiş. Hasan Çetinkaya'yı aradım, kaptan Emre'yi aradım. Fatih Terim arabasını vermiş. Sonra ceza almaması için dönmesini sağladık. Sen iyi kaleci değilsin deyin gitmesin. Türk Milli Takımı kötü giderse faturası kimseye çıkmayacak. Genç çocuktur de geç. Özür dile alalım de birşey de gitsin.

"SÖZLEŞME SORUSUNA NET CEVAP"

İsteyen istediği yere gider. Bu para yükseltmeler yeni sezonda olmayacak. Kulüpler bütçelerini yeniden düzenlemeleri lazım FFP yüzünden. Ben ayrıldıktan sonra sıkıntı çekilmemesi için parayı saçmıyorum. Türkiye'de kazandıkları paraları hiçbir yerde kazanamazlar. Yabancılar da burada çok iyi kazandıkları için geliyorlar. Sözleşme yenilemeleri için Trabzonspor maçından sonra oturacağız konuşacağız. Anlaştıklarımızla konuşacağız. Beşiktaş istiyormuş vs. Geçmişte gitmedi mi, gelmedi mi? Tümer Beşiktaş'ın kaptanı değil miydi? Fenerbahçe'ye geldi. Bunlar profesyoneller. Profesyonelce davranmak da hakları.

"TERRANEO'YU ALDIM ATTIM"

Terraneo'yu aldım attım ne var? Sportif Direktör'de daha sonra tekrar denenebilir. Aykut Kocaman da benim dönemimde gelemez. Ama benden sonra gelebilir. Beni ilgilendirmez

ALINAN ARAZİLER

Gebze'de 250 dönüm. Kayseri, Edirne, Konya'dan arazi alıyoruz. Eskişehir'de de alıyoruz. Düzce'de aldık. Toplamda 450 dönüme yakın kulübe arazı kazandırmış oluyoruz. Bunu 1000'e tamamlarsak 10-20 sene sonra çok önemli değerler olarak kulübe bu mallar girecektir."

"DEVLET KİMİN ATEŞ ETTİĞİNİ BULAMIYOR"

Rize olmasaydı biz geçen sene şampiyonduk. Otobüse kurşun sıkılıyor otobüs devrilecek ve ölümle karşı karşıyasınız. Avrupalısınız buraya gelmişsiniz sonra neler oluyor. Seni göndereyim 10 gün doğuya geldiğinde travma yaşarsın. Kimin yaptığı belli değil devlet bulamıyor yani. Ardından Mehmet Topal'ın arabasına ateş ettiler.

"FENERBAHÇE'NİN ÇOCUKLARINI HOCA YAPTIM"

5 tane Fenerbahçe'nin çocuğunu ben bu kulüpte hoca yaptım. Başka kimse yapamaz. Herkese teşekkür ediyorum. Herkes bu ülke için bir şey yapsın, terör ve paralel yapıyla hepimiz savaşalım.

 SIRADAKİ HABER