HaberlerO polise son görev!

O polise son görev!

Samsun'da 5 dişini birden çektirdikten sonra rahatsızlanarak hastanede tedavi altına alınan ve yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeden polis memuru Yalçın Ağca için Samsun Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi.

O polise son görev!

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu'nda görevli 23 yıllık polis memuru 44 yaşındaki Yalçın Ağca, 20 gün önce diş tedavisi için Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Diş Hastanesi'ne gitti.

20 gündür tedavi görüyordu. Acı haber bu sabah geldi!

Burada 5 dişi birden çekilen Yalçın Ağca, diş çekiminin ardından fenalaştı. Gerekli müdahalesi yapıldıktan sonra eve gönderilen Yalçın Ağca, aynı gün akşamı evinde yeniden rahatsızlanınca Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

20 gündür hastanede tedavi altında bulunan Yalçın Ağca, gece yoğun bakım servisinde hayatını kaybetti. Evli 2 çocuk babası olan ve 10 yıldır Samsun'da görev yapan 23 yıllık polis memuru Yalçın Ağca'nın ölümü ailesi, meslektaşları ve yakınlarını gözyaşına boğdu.

Polis memuru Yalçın Ağca için Samsun Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi. Törene, Samsun Valisi İbrahim Şahin, Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, Başsavcı Vekili Uğur Sürmeli, Sahil Güvenlik Bölge Komutanı Kıdemli Albay Murat Özer, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ercan Yaşin, 19 Mayıs Polis meslek Yüksek Okulu Müdürü Cihan Alagöz, Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, EMŞAV Başkanı Bilal Erim, Samsun Polis Hizmetlerini Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı Tevfik Sönmez, vefat eden Yalçın Ağca'nın hemşire eşi İlknur Ağca, Tıp Fakültesi öğrencisi kızı Buse Ağca, oğlu Ahmet Alperen Ağca, babası Hüseyin Ağca, annesi, Gülişan Ağca, Samsun Emniyet Müdürlüğü çalışanları, askeri erkan, Ağca ailesi, sağlık çalışanları ile vatandaşlar katıldı.

Yalçın Ağca'nın cenazesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak cenaze aracı ile Samsun Emniyet Müdürlüğü önüne getirildi. Ağca ailesinin gözyaşları yürekleri dağladı. Yalçın Ağca'nın cenazesi tören yerine tören mangasının omuzlarında getirildi ancak Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu çalışanları olan mesai arkadaşlarının omuzlarında cenaze aracına götürüldü.

Ağca'nın cenazesi kesin ölüm sebebinin tespiti için cenaze aracıyla İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Yalçın Ağca'nın cenaze otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından memleketi Ordu'nun Akkuş ilçesinin Karaçak Mahallesi'nde toprağa verileceği öğrenildi.

“DİŞİ ALINDIKTAN SONRA KOMAYA GİRİYOR”

Ağca'nın babası Hüseyin Ağca yaptığı açıklamada, “Dişi alındıktan sonra komaya giriyor. Tıp Fakültesi servisine alıyorlar. Ondan sonra Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir şeyler yaptırma yönüne gittik ama başarılı olamadık. Vücudu şişti. Ne tür bir ilaç verdiklerini bilmiyorum. Gereğinin yapılmasını istiyorum" dedi.

Anne Gülişan Ağca ise çocuklarının zehirlendiğini mi, ne olduğunu bilmediklerini söyledi.SIRADAKİ HABER