HaberlerLojistik Köy ilçemize büyük değer katacak

Lojistik Köy ilçemize büyük değer katacak

Kırsal mahalle muhtarlarının ardından merkez mahalle muhtarları ile toplantıda bir araya gelen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçedeki son gelişmeler ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Aynı zamanda Lojistik Köy'ün ilçeye değer katacağını sözlerine ekledi.

Lojistik Köy ilçemize büyük değer katacak

Havaların ısınması ile daha da tempolu çalıştıklarını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Bu yıl içinde inşaatını başlatacağımız, hayata geçireceğimiz çok güzel hizmetlerimiz olacak. Özellikle 2017 yılı içerisinde düzenlenecek olimpiyatlara kadar ilçe merkezimizdeki altyapı, aydınlatma, yol ve kaldırım çalışmaları tamamen bitecek. İlçe merkezindeki tüm mahallelerimizi taş parke ve asfalt ile kaplayacağız. Yeni yapılan yol kenarlarındaki uygun olan kaldırımlara da ağaçlar ekmeye gayret ediyoruz. Yoğun yapılaşmanın içerisinde yeşilin büyüsü ve güzelliği sokaklarımıza ayrı bir görünüm katıyor” dedi.

MAHALLELERE BİLGİ EVLERİ GELİYOR

Mahallelerde özellikle kırsal mahallelere bilgi evleri kurmayı planladıklarını dile getiren Başkan Togar, “Mahallelerimize bir muhtar odası ile öğrencilerin ödevlerini yapabileceği bilgisayar ve internet gibi her türlü donanıma sahip bir salonu olan bilgi evleri kuracağız. Böylelikle hem muhtarların mahallelerinde bir yeri olacak hem de öğrencilerin ders çalışıp, araştırmanı ve ödevlerini yapacakları yerleri olacak” diye konuştu.

LOJİSTİK KÖY İLÇEYE DEĞER KATACAK

Togar şöyle devam etti: “İlçemizde yapımı devam eden ve bu yıl sonunda bitirilmesi planlanan Lojistik Köy projesi Tekkeköy’ümüzün değerine değer katacak. Sanayi, kültür, tarih kenti ilçemiz şimdi de bölgenin lojistik üssü olacak. Bu yatırım ilçemizin ticaret hacmini arttıracak ve ekonomisini de hareketlendirecek. Lojistik köy projesinin hayat bulması ile yıllardır ilçemizin hayalini kurduğu bir fakültenin de ilk temelleri atılmış olacak. Bizler buraya bir fakültenin kurulması gerektiğini özelliklede bu bölgeye lojistik ile ilgili bir fakültenin kurulmasının gerektiğini her zaman dile getiriyoruz. Buna bağlı olarak da ilçe merkezimizdeki hizmet binamızı 120 kişi kapasiteli öğrenci yurdu olarak kredi yurtlar kurumuna vereceğiz. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç buranın boşaltılması halinde yurt olması konusunda gerekli talimatları vermişti. İlçe merkezinde 120 kişilik bir yurdun olması esnaf ve ilçenin hareketliliği açısından çok büyük önem arz ediyor. İnşallah ilçemiz kısa sürede hem bir fakülteye hem de öğrenci yurduna kavuşur.”

2016 YILI KUTLUKENT BÖLGESİNİN YILI OLACAK

Bu yıl özellikle Kutlukent bölgesinde yatırımların yoğunlaşacağını söyleyen Başkan Togar açıklamasını şöyle tamamladı: “2016 yılı içerisinde Kutlukent bölgemizde birçok proje hayata geçecek. 80. yıl parkını tüm ekipmanları ve çevresiyle sil baştan yeniden düzenledik. Herkesin oturup sohbet edeceği, misafirlerini ağırlayacağı çok güzel ve nezih bir aile mekanı yaptık. Yine bu bölgeye her türlü donanıma sahip hanımlar konağı inşa edeceğiz. Hamınlar Konağı projemiz tamamlandı. Yakında inşaatı başlayacak. Bayanların halk eğitim ve farklı alanlarda kursları göreceği toplantılar ve günler yapabileceği üç katlı bir binaya yakında kavuşacaklar. Kutlukent bölgemize birde spor kompleksi kazandırıyoruz. Onunda proje çalışmaları tamamlandı. Yakında inşaatı başlayıp kısa sürede hizmete açılacak. İlçenin her tarafında çalışmalarımız ve projelerimiz Büyükşehir Belediyemiz ve diğer kurumlarla koordineli şekilde devam ediyor.”SIRADAKİ HABER