HaberlerMurat Boz yeni mesleğini seçti

Murat Boz yeni mesleğini seçti

Murat Boz, oynadığı filmler iyi gişe yapınca, şarkıcılık ve oyunculuk mesleklerine yapımcılığı da eklemeye karar verdi.

Murat Boz yeni mesleğini seçti

Ünlü şarkıcı Murat Boz, "Hadi İnşallah" ve "Kardeşim Benim" filmlerinin gişe rakamlarını görünce yapımcı olmaya karar verdi.

Boz'un Büşra Pekinle başrol oynadığı "Hadi İnşallah" filmini 1 milyon 255 bin kişi, Burak Özçivit ve Aslı Enver'le birlikte rol aldığı "Kardeşim Benim"i ise 2 milyon kişi izledi. Boz bu rakamların ardından yapımcılığa merak saldı.

Ünlü şarkıcı uzun bir aradan sonra çıkardığı "Janti" albümünün tanıtım ve konserlerinden sonra film çalışmalarına başlayacak.

MURAT BOZ HAKKINDA

Türk şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu. İlk ve orta öğrenimini doğduğu yer olan Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde tamamladıktan sonra İstanbul'a yerleşti. 1999'da İstanbul Bilgi Üniversitesi'ni kazandı, bu okulu bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam etti. Aynı yıllarda başta Tarkan olmak üzere birçok şarkıcıya vokalistlik yaptı.

Boz, solo kariyerine 2006 yılında çıkardığı "Aşkı Bulamam Ben" single'ı ile adım attı. Bir sonraki yıl ilk stüdyo albümü Maximum'u satışa sundu ve çıkışını öven pek çok ödül kazandı. Ardından Şans (2009), Aşklarım Büyük Benden (2011) ve Janti (2016) albümleriyle kariyerini sürdürdü. Bu albümlerde yer alan "Maximum", "Uçurum", "Para Yok", "Özledim" ve "Sallana Sallana" şarkıları Türkiye Resmî Listesi'nde ilk beş başarısı gösterirken "Geri Dönüş Olsa" ve "Kalamam Arkadaş" zirveye yerleşti. Şarkıcı, müzikal kariyerinin yanı sıra 2014'ten itibaren oyunculuk kariyerine de odaklanarak Hadi İnşallah (2014) ve Kardeşim Benim (2016) filmlerinde başrol oynadı.SIRADAKİ HABER