HaberlerEkvador zenginlerden para alacak!

Ekvador zenginlerden para alacak!

Ekvador'da yaşanan 7.8'lik deprem 570 kişinin hayatını kaybetmesine ve 4000'den fazla kişinin de yaralanmasına sebep olmuştu.

Ekvador zenginlerden para alacak!

Ekvador’da yaşanan 7.8’lik deprem 570 kişinin hayatını kaybetmesine ve 4000’den fazla kişinin de yaralanmasına sebep olmuştu. Hayatını kaybedenlerin sayısının artmasından endişe edilirken, henüz ulaşılamayan 1700 kişi için de umutlar azalıyor. Yaşanan depreminEkvador ekonomisine ise zararı büyük oldu. Tahminlere göre depremde hasar gören yerlerin yeniden onarımı için 3 milyar dolar üzerinde bir para gerekiyor. Ekvador’un solcu lideri Correa, petrol fiyatlarındaki düşüşün etkilediği ülkede, bir de deprem nedeniyle ortaya çıkan yıkım için eylem planı oluşturdu. Bu eylem planına göre 1 milyon dolar üzerinde mal varlığı bulunan zenginlerin tek sefere mahsus olmak üzere devlete 0.9 oranında vergi vermesi planlandı.

1000 DOLAR’DAN FAZLA GELİRİ OLAN HERKES VERGİ VERECEK

Mal varlığı 1 milyon dolar üzerinde olanlardan alınacak olan 0.9’luk vergi dışında, aylık 1000 dolar kazanan bir kişi çalıştığının bir günlüğünü devlete verecek. 2000 dolar kazanan kişiler 2 günlük, 3000 dolar kazananlar 3 günlük, 4000 dolar kazananlar ise 4 günlük maaşını yeniden yapılanma için devlete verecek. Bu uygulama ile depremin yaralarının hızlı bir şekilde sarılacağı düşünülüyor.SIRADAKİ HABER