HaberlerMüdür Esen'den Kitap Günleri'ne tam not

Müdür Esen'den Kitap Günleri'ne tam not

'İlkadım Belediyesi Çocuk Kitap Günleri ve Şenliği'ni ziyaret eden Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, etkinliği çok önemli ve başarılı bulduğunu söyledi.

Müdür Esen'den Kitap Günleri'ne tam not

Her geçen gün daha çok ziyaretçi alan 1. İlkadım Çocuk Kitap Günleri ve Şenliği, üçüncü gününde de yine dopdolu ve zengin içeriği ile Samsunluların ilgi odağı oldu. 23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde çocuklara okuma sevgisini aşılandığı, kitapların renkli ve sıcak dünyasını sunularak içerisinde birbirinden farklı birçok aktivitenin organize edildiği1. İlkadım Çocuk Kitap Günleri ve Şenliği büyük yankı uyandırdı.

Etkinliğin üçüncü gününde Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ile birlikte Çocuk Kitap Günleri ve Şenliği'ni ziyaret ederek yayınevlerinin stantlarını gezdi. Türkiye'nin öncü ve bilinen 55 yayınevinin katıldığı stantları İlkadım Belediyesi Basın Yayın Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Oktay Çakır'ın eşliğinde gezen, yayınevleri ve yazarlarla görüşen İl Milli Eğitim MüdürüCoşkun Esen, üç günlük programla ilgili bilgi aldı.

'ÇOCUKLARIMIZIN KİTAPLA BULUŞMASI ÇOK ÖNEMLİ'

Yayınevlerinin ve yazarların memnuniyeti karşısında bir hafta boyunca Sahil Yolu Kurtuluş Parkı'nda 24 Nisan'a kadar devem edecek olan organizasyonun çok önemli ve faydalı bir program olduğunu söyleyen Esen, 'Mahiyeti itibariyle çok faydalı ve başarılı bulduğum Çocuk Kitap Günleri ve Şenliği etkinliğinin küçük yaşlarda çocuklarımıza okuma alışkanlığının kazandırılmaya çalışılması, kitapla buluşturulması çok önemli. Çocuklarımız geleceğimizi aydınlatacak bireylerdir. Bu vesileyle çocuklarımız güneş gibidirler. Bu güneşlerin parlaklığı ve etrafa saçtığı aydınlık ve bilgi ile ölçülür. Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmalı ve bu alışkanlığın yerleşmesini sağlamalıyız. Kitap okumayan nesillerin giderek düşünme fonksiyonu körelmekte, fikir üretme kabiliyetleri gerilemekte, yetersiz olan kelime hazinesi ile başarılı iletişim kurma özelliği kazanamamaktadır. Evrensel değer hükümlerinin kazandırılması, karakter ve kişilik gelişmesi, tarih ve kültür şuuru ancak okuyan, araştıran ve bilgiyi seven nesillerin yetiştirilmesiyle mümkündür' dedi.

HER GÜN ÇOCUKLARA ÖZEL PROGRAM

Sahil Yolu Kurtuluş Parkı'nda 24 Nisan'a kadar ziyaretçilerine açık kalacak etkinliğin üçüncü gününde; 'Defne Ongun Bir Kitabın Doğuşu Etkinliği, Şahinoğlu Koleji Etkinlikleri, İlkadım Belediyesi Gençlik Korosu Türküleri, Masalcı Dede Cemalettin Kavaklıgil, Oguz Selim Yazıcı ve Hasan Güleryüz'ün Çocukların Gelişim Özellikleri ve Okuma Alışkanlığı, Okumanın Müzik ve Doğayla İlişkisi' söyleşisi gibi birçok gösteri ve etkinlik yapıldı.SIRADAKİ HABER