HaberlerEn çok rağbet buruna

En çok rağbet buruna

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Cevdet Murat Akagün, kadınların en fazla tercih ettiği estetik çeşidinin burun estetiği olduğunu söyledi.

En çok rağbet buruna

Ameliyatsız muayenehane ortamındaburun estetiğinin şekil bozuklukları, çöküklükler gibi durumlarda uygulandığını ifade eden Op. Dr. Cevdet Murat Akagün, 'Burnun yüzdeki faktörü düşünüldüğünde üzerinde yapılacak her değişiklik estetik açıdan kendini hemen fark ettirmektedir. Eğer hızlı bir çözüm arıyorsanız bu işlemi tercih edebilirsiniz. Ancak burada vakaları doğru seçmek gerekmektedir. Burun, özellikle kadınlarda en fazla estetik müdahaleye ihtiyaç duyulan bölgedir. Türkiye gibi Akdeniz ırkına özgü hafif kemerli ve ucu düşük burun yapısı günümüz güzellik anlayışında genellikle çok beğenilmediği için burun dolgusu gibi yöntemlerle burun şekline rahatlıkla muayenehane ortamında müdahale edilebilir' dedi.

Dolgu ile burun deformitelerinin düzeltilmesinin alternatif bir yöntem olarak kullanılmaya başlandığını aktaran Akagün, 'Muayenehane ortamında yapılabilmesi, enjeksiyon yöntemi ile uygulanması dolgunun avantajlarıdır. Ancak burada deformitenin yok edilmesi değil kamufle edilmesi sözkonusudur. Genellikle burun sırtındaki kemer nedeniyle başvuran kişilerde bu görüntüyü hafifletmek için kullanılabilecek yöntemdir. Dolgu olarak vücuda uyumlu, reaksiyon oluşturmayan maddeler kullanılır' şeklinde konuştu.

Daha önce operasyon geçirmiş ama problemi olan burun sırtında çökkünlük, orta hat asimetrileri, burun deliklerinde dizensizlik ve çekilmeler konusunda rahatlıkla muayenehane ortamında çok daha düzgün ve güzel bir burna sahip olunalabileceğini anlatan Op. Dr. Cevdet Murat Akagün, 'Ayrıca tekrar bıçak altına yatmak istemeyen, yeni bir operasyona vakit ayıramayan ya da operasyondan çekinen ve özel günler öncesi iyileşme dönemi yaşamadan burnunda hafif değişiklikler isteyen kişilerde dolgu uygulamasıyla iyi sonuçlar almaları mümkündür. Muayenehane koşullarında uyuşturucu birtakım kremlerle burnunuz uyuşturulur. Ardından dolgu maddesi önceden belirlenen noktalara enjekte edilir. Hiçbir ağrı, sızı, morarma belirtisi görülmez. Hemen o gün arkadaşlarınızla buluşabilir, davetlere katılabilir, işe gidebilirsiniz' ifadelerini kullandı.SIRADAKİ HABER