HaberlerKraliçe 200 bin TL'ye editör arıyor

Kraliçe 200 bin TL'ye editör arıyor

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, sosyal medya hesabını yönetecek bir editör arıyor.

Kraliçe 200 bin TL'ye editör arıyor

İngiltere Kraliyeti sosyal medya hesaplarını yönetecek bir editör arıyor. Ünlü isimlerin bazıları sosyal medya hesaplarını kendileri yönetiyor, bazıları ise bu işi profesyonel kişilere vermeyi tercih ediyor.

Kraliçe 2. Elizabeth hesaplarını başkalarına yönettirmeyi tercih eden isimlerden. Kraliyet’ten verilen iş ilanına göre, Kraliçe 2. Elizabeth katıldığı etkinlikleri Facebook ve Twitter aracılığıyla duyuracak bir sosyal medya editörü arıyor. Editörün bu iş için alacağı ücret ise dudak uçuklatan cinsten. İşe alınan kişi bu görevden, senelik 200 bin TL alacak.

KRALİÇE ELİZABETH KİMDİR?

İngiliz Milletler Topluluğu üyesi elli üç ülkeden on altısının kraliçesi. Aynı zamanda Topluluk Başkanı ve İngiltere Kilisesi Yüksek Valisi'dir.

6 Şubat 1952'de tahta çıktığında Topluluk Başkanı ve yedi ülkenin (Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Afrika, Pakistan ve Seylan) kraliçesi oldu. Bir sonraki yıl gerçekleşen taç giyme töreninin televizyonda gösterilmesiyle bir ilk gerçekleştirildi. 1956'dan 1992'ye kadar bölgelerin bağımsızlık kazanması ve bazı krallıkların cumhuriyet olmasıyla krallıkların sayısı değişti. Günümüzde, yukarıda sayılan ülkelerin ilk dördüne ek olarak Jamaika, Barbados, Bahamalar, Grenada, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Tuvalu, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadinler, Belize, Antigua ve Barbuda ile Saint Kitts ve Nevis'in kraliçesidir. Dünyanın hâlen hüküm süren en yaşlı ve Britanya'nın en uzun ömürlü hükümdarıdır. 9 Eylül 2015'te dedesinin babaannesi Kraliçe Victoria'nın saltanatını geride bırakarak Britanya'nın en uzun süre tahtta kalan hükümdarı ve tarihte en uzun süre hüküm süren kraliçe oldu.

Elizabeth, daha sonra Kral VI. George ve Kraliçe Elizabeth olacak olan York Dükü ve Düşesi'nin büyük kızı olarak Londra'da doğdu ve evde özel eğitim gördü. Babası, ağabeyi VIII. Edward'ın tahttan çekilmesiyle 1936'da kral oldu ve kendisi o tarihten itibaren olası vâris konumuna geldi. II. Dünya Savaşı sırasında orduda görev almaya başladı. 1947'de Edinburgh Dükü Philip ile evlendi ve Charles, Anne, Andrew ve Edward adlarını verdikleri dört çocukları oldu.SIRADAKİ HABER