HaberlerOsmancık'a terminal müjdesi

Osmancık'a terminal müjdesi

Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, şehirlerarası otobüs terminalinin müjdesini verdi.

Osmancık'a terminal müjdesi

Gazetecilerle bir araya gelen Belediye Başkanı Hamza Karataş, bugüne kadar yaptıkları çalışmalar ve yeni projeler hakkında bilgi verdi. Osmancık halkının yıllardır en büyük beklentilerinden birisinin şehirlerarası otobüs terminali olduğunu belirten Karataş, terminal projesinin tamamlandığını ve kısa sürede yapım ihalesini gerçekleştireceklerini söyledi.

Osmancık'ta yıllardır eksikliği hissedilen şehirlerarası otobüs terminali için çalışmalara başladıklarını ifade eden Başkan Karataş 'Osmancık'ın tarihi bir hayali daha gerçek oluyor. Şehrimiz D-100 karayolu gibi önemli bir ulaşım güzergahına sahip olmasına rağmen şehirlerarası otobüs terminalimiz yok. Vatandaşlarımız bu eksikliği hep hissediyor ve dile getiriyordu. Şehrimize yakışır bir otobüs terminali projesi hazırladık. Kısa süre içerisinde ihalesini gerçekleştireceğiz. Osmancık, tarihinde ilk defa şehirler arası otobüs terminaline sahip olacak' dedi.

Yeni otobüs terminalinin İstanbul-Samsun karayolu üzerinde 4 bin 500 metrekare arasa üzerine inşa edileceğini açıklayan Karataş, 'Otobüs terminali projesinde seyahat eden vatandaşlarımızın rahat etmesi için her ayrıntıyı düşündük. Projede şehirlerarası otobüsler için 7 peron, Osmancık - Çorum arası ve komşu ilçeler için 5 minibüs peronu yer alıyor. Yine 8 otobüs yazıhanesi ile 4 adet minibüs yazıhanesi bulunuyor. Firmaların kullanımı için 12 ofis, idari birim için üç ofis yer alıyor' diye konuştu.

Projedeki sosyal alanlara ilgili de bilgi veren Karataş 'Terminal içerisinde iki katlı bir restoran ile bir kafeterya tasarladık. Bay ve bayan ayrı olmak üzere iki mescidimiz var. Birisi hediyelik eşya dükkanı olmak üzere pirinç, leblebi ve çeşitli sektörler için 7 dükkan yer alıyor. Projede aynı zamanda bebek bakım odası, engelli tuvaletleri gibi özel alanlar da düşündük. Ayrıca danışma ve emanet bürosu, zabıta ofisi, bina dışında taksi durağı ve özel araçlar için otopark bulunuyor' ifadelerini kullandı.

Başkan Karataş, Osmancık'a inşa edilecek otobüs terminalinin modern mimarisi ve sosyal alanlarıyla ilçeye yakışan bir proje olduğunu belirterek, Osmancık halkına hayırlı olması temennisinde bulundu.SIRADAKİ HABER