Madımak için yürüdüler

Pir Sultan Abdal Derneği Samsun Şubesi üyeleri, 3 Temmuz Madımak Olayları nı protesto etmek için yürüdü. Şube Başkanı Cem Sultan Ermiş, Alevilerin yıllardır katliamlara maruz kaldığını söyledi\r\n

 Madımak için yürüdüler
\n Pir Sultan Abdal Derneği Samsun Şubesi, 3 Temmuz Madımak Oteli olaylarını protesto yürüyüşü gerçekleştirildi. Süleymaniye Caddesi’nden başlayan ve 56’lar mevkiindeki Uğur Mumcu Parkı’nda sona eren yürüyüşe katılanlar, Sivas Madımak Otel de hayatını kaybedenlerin fotoğraflarını taşıdı.
\n
\n  
\n
\n KATLİAMLARI UNUTMADIK
\n
\n Alevilerin yıllardır katliamlara maruz kaldığını söyleyen dernek yöneticisi Cem Sultan Ermiş, 1993 yılında Sivas Madımak Otel de yaşananları hatırlatarak “Cumhuriyet tarihimizde Koçgiri ile başlayan, Dersim’le devam eden, Maraş, Malatya, Sivas, Çorum ve Gazi olaylarıyla süren katliamları unutmadık. Madımak olaylarının zaman aşımına uğramasına ‘Bu karar Türkiye için hayırlı uğurlu olsun’ diyen bir başbakanımız var. Şimdi de AK Parti Aleviliği yaratma projesi içerisindeler. İkinci Alevi açılımı olarak dile getirilen bu durumun oyun olduğunu düşünüyoruz. Biz bu hükümetin samimiyetsiz olduğuna inanıyoruz. Cemevi’ne cümbüş evi diyen, ucube diyen Başbakan Erdoğan, şiddet politikasına ise inatla devam ediyor” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n KUŞATMA ALTINDAYIZ
\n
\n Alevilere karşı bir kuşatma olduğunu öne süren ve bu kuşatma için tüm Alevileri birlik olmaya çağıran Cem Sultan Memiş, “Demokrasi, toplumsal barış, eşit yurttaşlık, özgürlük ve adalet mücadelesi veren aydın, yazar, sanatçı, dernek, kurum, partiler ve Aleviler bilmelidir ki, bu kuşatmaya karşı tek çare demokrasi ve eşit yurttaşlık mücadelesini yükseltmektir” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da yaşananları görseniz, evden dışarı adım atmazsınızSamsun'da yaşananları görseniz, evden dışarı adım atmazsınızSamsunlu genç 4 ay önce kaçırarak evlendiği eşini öldürdüSamsunlu genç 4 ay önce kaçırarak evlendiği eşini öldürdüSamsun'da Kuş Cenneti'nde ördek katliamı yapan öğretmen yakalandıSamsun'da Kuş Cenneti'nde ördek katliamı yapan öğretmen yakalandıSamsun'da sokakların boş kalmasını fırsat bildilerSamsun'da sokakların boş kalmasını fırsat bildilerÜç gündür kayıptı, Samsun-Sinop karayolunda bulunduÜç gündür kayıptı, Samsun-Sinop karayolunda bulunduDamadını cadde ortasında silahla öldürdüDamadını cadde ortasında silahla öldürdüSamsun'da kazaların ana nedeni dikkatsizlikSamsun'da kazaların ana nedeni dikkatsizlikYılport Samsunspor çift kale maç yaptıYılport Samsunspor çift kale maç yaptıOrman sevgisi Samsun'da 85 yaşındaki dedeyi klipte oynattıOrman sevgisi Samsun'da 85 yaşındaki dedeyi klipte oynattıSamsun sessizliğe büründüSamsun sessizliğe büründü

hızWeb