Madımak için yürüdüler

Pir Sultan Abdal Derneği Samsun Şubesi üyeleri, 3 Temmuz Madımak Olayları nı protesto etmek için yürüdü. Şube Başkanı Cem Sultan Ermiş, Alevilerin yıllardır katliamlara maruz kaldığını söyledi\r\n

 Madımak için yürüdüler
\n Pir Sultan Abdal Derneği Samsun Şubesi, 3 Temmuz Madımak Oteli olaylarını protesto yürüyüşü gerçekleştirildi. Süleymaniye Caddesi’nden başlayan ve 56’lar mevkiindeki Uğur Mumcu Parkı’nda sona eren yürüyüşe katılanlar, Sivas Madımak Otel de hayatını kaybedenlerin fotoğraflarını taşıdı.
\n
\n  
\n
\n KATLİAMLARI UNUTMADIK
\n
\n Alevilerin yıllardır katliamlara maruz kaldığını söyleyen dernek yöneticisi Cem Sultan Ermiş, 1993 yılında Sivas Madımak Otel de yaşananları hatırlatarak “Cumhuriyet tarihimizde Koçgiri ile başlayan, Dersim’le devam eden, Maraş, Malatya, Sivas, Çorum ve Gazi olaylarıyla süren katliamları unutmadık. Madımak olaylarının zaman aşımına uğramasına ‘Bu karar Türkiye için hayırlı uğurlu olsun’ diyen bir başbakanımız var. Şimdi de AK Parti Aleviliği yaratma projesi içerisindeler. İkinci Alevi açılımı olarak dile getirilen bu durumun oyun olduğunu düşünüyoruz. Biz bu hükümetin samimiyetsiz olduğuna inanıyoruz. Cemevi’ne cümbüş evi diyen, ucube diyen Başbakan Erdoğan, şiddet politikasına ise inatla devam ediyor” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n KUŞATMA ALTINDAYIZ
\n
\n Alevilere karşı bir kuşatma olduğunu öne süren ve bu kuşatma için tüm Alevileri birlik olmaya çağıran Cem Sultan Memiş, “Demokrasi, toplumsal barış, eşit yurttaşlık, özgürlük ve adalet mücadelesi veren aydın, yazar, sanatçı, dernek, kurum, partiler ve Aleviler bilmelidir ki, bu kuşatmaya karşı tek çare demokrasi ve eşit yurttaşlık mücadelesini yükseltmektir” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Babasını bıçaklayıp komşularına "ambulans çağırın" dedi Babasını bıçaklayıp komşularına "ambulans çağırın" dediTüfekle kendini vurdu Tüfekle kendini vurduAlacak verecek kavgasında yaralanan şahıs kurtarılamadı Alacak verecek kavgasında yaralanan şahıs kurtarılamadıKocaeli'de mobilya atölyesi yandı binada mahsur kalanları itfaiye kurtardı Kocaeli'de mobilya atölyesi yandı binada mahsur kalanları itfaiye kurtardıOtoyol işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 14 yaralı Otoyol işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 14 yaralıİki kişinin öldüğü silahlı kavgada tutuklu sayısı 2'ye yükseldi İki kişinin öldüğü silahlı kavgada tutuklu sayısı 2'ye yükseldiKestane toplarken kaybolan kadın bulundu Kestane toplarken kaybolan kadın bulunduSes bombası attıkları sırada polise denk gelen şüpheliler yakayı ele verdi Ses bombası attıkları sırada polise denk gelen şüpheliler yakayı ele verdiBaşkent'te trafik kazası: 2 yaralı Başkent'te trafik kazası: 2 yaralı

hızWeb