YABPA havalandırma için harekete geçti

Samsun Yabancılar Pazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Olcay İnanç, çarşının havalandırma sorunu olduğunu, bu sorunu en kısa zamanda çözmek için harekete geçtiklerini söyledi\r\n

YABPA havalandırma için harekete geçti
\n Samsun Yabancılar Pazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Olcay İnanç, yaz sezonu ile birlikte Yabancılar Çarşısı esnafının yüzünün güldüğünü ancak çarşının havalandırma problemi ile karşı karşıya olduğunu kaydetti.  
\n
\n  
\n
\n HAVALANDIRMA EKSİK
\n
\n Olcay, çarşının en büyük eksikliğini havalandırma olduğunu belirterek, Yabancılar Pazarı, Türkiye deki diğer alışveriş merkezlerinden çok farklı bir konsepte sahip bir alışveriş merkezi. 22 dönüm arazinin üzerine tek kat olarak kurulan pazarımızın en büyük ve en önemli problemi havalandırma eksikliği. Ancak biz bu problemi bir nebze olsun çözdük. Çarşımızda 100 üzerinde kule tabir ettiğimiz çıkıntılı yerlerimiz var. Oralara 50 in üzerine hidroelektirik makaralı hava kapakları monte ettik. Bütün koridorlara rüzgar pervanesi yaptırdık. Önümüzdeki günlerde 50 pervane daha yaptırıp, orta meydandaki büyük alanın üstüne ise hidrolikli açılır kapanır kapak sistemi yaptıracağız. Böylelikle çarşımızın en büyük sıkıntısını gidereceğiz. Vatandaşlarımız bu sayede daha rahat bir şekilde alışverişlerini yapacaklar diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n YÜZLER GÜLÜYOR
\n
\n Olcay, yaz sezonunun gelmesiyle pazarda hareketliliğin arttığını kayderek, Bir nevi bacasız fabrika olan çarşımızda, ucuz, kaliteli ve bol çeşit bulunmakta. Yazın gelmesiyle ise çarşımız Ege ve Akdeniz den gelen turların ve gurbetçilerimizin uğrak yeri olmuştur. Bu anlamda esnafımızın yüzü gülmektedir şeklinde konuştu. 
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da 16 yaşındaki oğlu babasını bıçakladıSamsun'da 16 yaşındaki oğlu babasını bıçakladıSamsun'da inşaatın çatısından düşen işçi hayatını kaybettiSamsun'da inşaatın çatısından düşen işçi hayatını kaybettiSamsun'da babasını bıçaklayan genç adliyedeSamsun'da babasını bıçaklayan genç adliyedeSamsun'da 7 yaşındaki çocuk kazara kadını vurduSamsun'da 7 yaşındaki çocuk kazara kadını vurduSamsun'da polis 28 adresi bastı, adeta cephanelik çökerttiSamsun'da polis 28 adresi bastı, adeta cephanelik çökerttiSamsun'da fırlayan karavan lastiği kazaya sebep olduSamsun'da fırlayan karavan lastiği kazaya sebep olduSamsun'da üzerine ağaç düşen şahıs hayatını kaybettiSamsun'da üzerine ağaç düşen şahıs hayatını kaybettiOrdu Büyükşehir fındığa el attıOrdu Büyükşehir fındığa el attıFındık fiyatları ne kadar? 27 Ekim Salı il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 27 Ekim Salı il il güncel fındık fiyatlarıSamsun'daki uyuşturucu operasyonda yakalanan 2 kişi adliyedeSamsun'daki uyuşturucu operasyonda yakalanan 2 kişi adliyede

hızWeb