Milletvekilleri engellilere destek için yarıştı

Milletvekilleri, Sizin için yarışıyoruz sloganı ile düzenlenen Otomobil Slalom Yarışı nda, engelli vatandaşlara akülü tekerlekli sandalye yardımında bulunmak için mücadele etti.\r\n

Milletvekilleri engellilere destek için yarıştı
\n  
\n
\n Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, engelliler yararına düzenlenen Sizin İçin Yarışıyoruz sloganı ile düzenlenen Otomobil Slalom Yarışları nda dereceye giren milletvekillerine kupalarını verdi. 
\n
\n  
\n
\n 75 Yıl Hipodromu nda engellilere akülü tekerlekli sandalye yardımında bulunmak amacıyla düzenlenen yarışma öncesi gazetecilere açıklama yapan Bakan Şahin, milletvekillerinin çok güçlü bir takım oluşturduğunu belirterek, milletvekillerinin toplumsal ve sosyal sorumluluk açısından her alanda bulunduğu söyledi. Milletvekillerini 1999 daki depremin ardından da bir araya geldiğini hatırlatan Şahin, milletvekillerinin engelliler yararına düzenlenen etkinlikte yarışacağını ifade etti. Otomobil Slalom Yarışları na katılanlara teşekkür eden Şahin, Bu takım, engelli kardeşlerimizle ilgili yapılacaklar, yapılanlar ve yapılması gerekenlerle de ilgili de parlamentonun vizyonunu, ufkunu gösteriyor dedi. 
\n
\n  
\n
\n Yarış sonucunda, sponsorlarında katkısı ile 81 ildeki engellilerin ihtiyaçlarının karşılanacağını anlatan Şahin, Bakanlığın mali altyapısının çok güçlü olduğunu, bakanlık bütçesinin 16 kat artırıldığını bildirdi. Şahin, Ama toplumsal değişim ve dönüşüm, milletvekili milletin aynası, buradaki algının, toplumun dalga dalga bütün kesimlerine yerleşmesinde ve engelli kardeşlerimizin önündeki engelin kaldırılmasında büyük bir açılım olacak. Bu kadar yoğun tempolarına rağmen bu güzel çalışmada bizimle beraber olan genç ve dinamik ekibe teşekkür ediyorum. İnşallah hak eden kazanır diyorum ama benim gönlüm kadınların kazanmasından yana, bir kadın olarak da diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n Bakan Şahin, etkinlikte kadın ve erkeklerin ayrı kategorilerde yarışacağının belirtilmesi üzerinde, Aslında beraber yarışıp, kadınların da fırsat eşitliğinde birinci olacağını gösterebiliriz dedi. 
\n
\n  
\n
\n Hak edenin kazanmasını dileyen Şahin, Sizlerle beraber hukuk devleti normlarında birçok yasal altyapıyı düzelttik, değiştirdik ama toplumsal değişim ve dönüşüm buralarda oluyor, bu alanlarda oluyor. Bu çalışmalarda oluyor ifadelerini kullandı.  
\n
\n  
\n
\n Bakan Şahin, daha sonra, 38 milletvekilinin katıldığı Otomobil Slalom Yarışları nın startını verdi.
\n
\n  
\n
\n Slalom yarışında virajlardaki birkaç dubayı deviren MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri nin Ben bükülmeye eğilmeye uygun bir adam olmadığım için diyerek espri yapması üzerine Bakan Şahin, İktidarın oyunu mu var yine burada? dedi. Milletvekili Yeniçeri nin Yoo, iktadır oyunu yok da iktidar alışmış bükülmeye eğilmeye şeklindeki sözleri üzerine bazı milletvekilleri yarışın kuralı gereği dubalara dokunulmaması gerektiğini söyledi.
\n
\n  
\n
\n Yeniceri, Sayın Bakanım, biraz önce söylediğim gibi dümdüzdür bizim yolumuz. Bizim yattığımız toprak, tuttuğumuz bayrak, döndüğümüz kıble belli. Ben döner bile yemiyorum. Burada çok dönerli sözleri üzerine Bakan Şahin, Gördünüz çene ne kadar kuvvetli, direksiyon ne kadar zayıf olduğunu görmüş olduk sözleri gülüşmelere neden oldu. 
\n
\n  
\n
\n Dereceye giren milletvekilleri
\n
\n  
\n
\n Yarışlarda AK Parti Milletvekilleri Fahrettin Poyraz birinci, Gülşen Orhan ikinci, Bayram Özçelik ise üçüncü oldu. Poyraz 25,91 ile ilk sırada yer alırken, Orhan 26,98 ile ikinci ve Özçelik ise 28,70 ile üçüncü sırayı aldı. Bakan Şahin, dereceye giren milletvekilerine de kupalarını takdim etti.
\n
\n  
\n
\n Yarışların sonucu belli olduktan sonra ilk iki sırada yer alan Fahretten Poyraz ile Gülşen Orhan, Bakan Şahin in talimatı ile yeniden yarıştı. Bu yarışta Fahrettin Poyraz üstünlüğünde sona erdi.
\n
\n  
\n
\n Birinciliği elde eden Fahrettin Poyraz, bugün doğum günü olduğunu belirterek, en mutlu gününü yaşadığını söyledi.
\n
\n  
\n
\n Buarada yarışlar başlamadan önce milletvekillerinin antrenman turlarından görüntü almaya çalışan  Foto Muhabirleri Derneği Başkanı ve Hürriyet Gazetesi Foto Muhabiri Rıza Özel le organizasyon görevlileri arasında sözlü  tartışma yaşandı. Tartışmanın fiili müdahaleye dönüşmesi üzerine diğer basın mensupları da araya girerek, görevliye tepki gösterdi. Milletvekillerinden bazıları da araya girerek, olayın büyümesini engelledi.
\n
\n  
\n
\n  Özel, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin e de konuyu aktardı. Bakan Şahin, Özel i dinledikten sonra Burada herkes işini yapıyor. Gereğini yaparız. Hesabını sorarız dedi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Adana'da hava destekli 2 bin 20 polisle huzur uygulaması Adana'da hava destekli 2 bin 20 polisle huzur uygulamasıKastamonu'da ormanlık alanda çıkan yangın güçlükle kontrol altına alınabildi Kastamonu'da ormanlık alanda çıkan yangın güçlükle kontrol altına alınabildiPolisler zorda kalana koştular, ehliyetsiz ve alkollü sürücüleri affetmediler Polisler zorda kalana koştular, ehliyetsiz ve alkollü sürücüleri affetmedilerFatsa'da Mevlid Kandili programı Fatsa'da Mevlid Kandili programıÖnceden annesiyle yaşadığı evi benzin dökerek yaktı Önceden annesiyle yaşadığı evi benzin dökerek yaktıÇilingirle girdiği evde eski eşini öldüren zanlı tutuklandı Çilingirle girdiği evde eski eşini öldüren zanlı tutuklandıİstanbul'da terör örgütü DHKP-C operasyonu İstanbul'da terör örgütü DHKP-C operasyonu

hızWeb