MİLLİ SPORCU, KAMPA KATILACAK YOL PARASINI BULAMIYOR

Samsun Bafra İşitme Engelliler Voleybol Takımı’nın milli sporcusu, milli takım kampına katılmak için ekonomik destek istiyor.

MİLLİ SPORCU, KAMPA KATILACAK YOL PARASINI BULAMIYOR

\n Van’dan liseyi okumak için geldiği Trabzon’da tanıştığı Bafra İşitme Engelliler sporcuları sayesinde 9 yıl önce Bafra’ya gelen milli sporcu sahipsizlikten yakındı. 9 yıldır Türkiye Voleybol Milli Takımı’nda birçok kez yurt içinde ve dışında Türkiye’yi temsil eden İşitme Engelliler Milli Takımı oyuncusu Zafer Kardaş (27), 4-16 Temmuz tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan kampa katılmak için ekonomik destek arıyor. Federasyon tarafından verilen 315 lira şeref aylığıyla geçinmeye çalıştığını söyleyen Kardaş, bir iş bulup çalışmak için çalmadık kapı bırakmadığını, ailesinin durumunun iyi olmadığı için onlara da para göndermeye çalıştığını söyledi.

\n

\n İşaret dili tercümanı Tugay Kurtgözü aracılığıyla yetkililerden yardım isteyen İşitme Engelliler Voleybol Milli Takım oyuncusu Zafer Kardaş, “BİMER e yazı yazdım. İŞKUR aracılığıyla defalarca iş başvurusunda bulundum fakat bir sonuç alamadım. 315 lira şeref aylığı alıyorum fakat bu para yetmiyor. Yetkililerden yardım bekliyorum” dedi. 
\n Ankara’daki kampa katılmak için borç para bulmaya çalışan Kardaş, 24 Temmuz-4 Ağustos tarihleri arasında Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da yapılacak olan 22. İşitme Engelliler Olimpiyatları’na katılacaklarını sözlerine ekledi.

\n

\n  

\n

\n İHA

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Ankara'da pencereden bakan kişi pompalı tüfekle öldürüldü Ankara'da pencereden bakan kişi pompalı tüfekle öldürüldüKötü kokular gelince 51 yaşındaki adamın öldüğü ortaya çıktı Kötü kokular gelince 51 yaşındaki adamın öldüğü ortaya çıktıHatay'da yangın kontrol altına alındı Hatay'da yangın kontrol altına alındıSamsun'da okul atölyesinde elektrikli motosiklet yaptılarSamsun'da okul atölyesinde elektrikli motosiklet yaptılarKula'da çalınan otomobil 45 dakika sonra bulundu Kula'da çalınan otomobil 45 dakika sonra bulunduBölücü terör örgütüne yönelik çok sayıda adreste eşzamanlı operasyon düzenlendi Bölücü terör örgütüne yönelik çok sayıda adreste eşzamanlı operasyon düzenlendiFındık fiyatları ne kadar? 28 Ekim Çarşamba il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 28 Ekim Çarşamba il il güncel fındık fiyatları28 Ekim Çarşamba Samsun hava durumu28 Ekim Çarşamba Samsun hava durumuUyuşturucu tacirlerine şafak operasyonu: 36 gözaltı kararı Uyuşturucu tacirlerine şafak operasyonu: 36 gözaltı kararıAnkara'da doğalgaz patlaması: 3 yaralı Ankara'da doğalgaz patlaması: 3 yaralı

hızWeb