TOKİ de tatbikat

Olası bir yangın halinde neler yapmaları gerektiğini öğrenmek isteyen TOKİ sakinlerine Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından kapsamlı bir eğitim verildi\r\n

TOKİ de tatbikat
\n  
\n
\n Samsun’un İlkadım İlçesi Hastane Mahallesi’nde bulunan TOKİ’de, olası bir yangın durumunda ne yapmaları gerektiğini öğrenmek isteyen vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından bilgilendirildi. Hastane Mahallesi TOKİ’nin bahçesinde gerçekleştirilen eğitimde yangın çıkması halinde neler yapmaları gerektiği konusunda uzman itfaiyeciler tarafından bilgilendirilen bina sakinleri daha sonra yangın tüpünü nasıl kullanmaları gerektiğini öğrendi.
\n
\n  
\n
\n 40 YILDA GELEN 1 DAKİKADA GİDER
\n
\n Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında görevli İtfaiye Amiri Çetin Çakır, TOKİ sakinlerine yangın anında sakin davranmaları gerektiğini belirterek, “İlk 20 saniye yangının önlenebilmesi adına önemli. Dikkatli ve sakin olmanız halinde olası büyük bir yangını önleyebilirsiniz. Bu sayede 40 yılda elde ettiğiniz birikiminizin bir dakika içerisinde yok olmasına engel olabilirsiniz. Bu anlamda Samsun’da ilk kez bir bina, bizden eğitim istedi ki gerçekten sevindirici bir gelişme” dedi. 
\n
\n  
\n
\n HAZIRLIKLI OLUNMALI
\n
\n Komşularının olası bir yangın halinde neler yapacaklarını bilmediği gerçeğinden hareket ettiklerini söyleyen TOKİ Bina Yöneticisi Cesitan Keskin, “Yangın her an başımıza gelebilecek bir felaket. Bu felakete hazırlıksız yakalanmak istemediğimiz için bu eğitimi almak istedik. Oldukça faydalı oldu” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU 
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Restoran çıkışı silahlı saldırıya uğrayan kadın yaralandı Restoran çıkışı silahlı saldırıya uğrayan kadın yaralandıBUMER birçok üniversitenin analizlerini de yaparak ulusal ve yerel alanda önemliBUMER birçok üniversitenin analizlerini de yaparak ulusal ve yerel alanda önemliErzincan'da freni arızalanan tır kilometrelerce kontrolsüz seyretti Erzincan'da freni arızalanan tır kilometrelerce kontrolsüz seyrettiTır parkı davasında 33 sanık hakkında 91 yıldan 434'er yıla kadar hapis cezası iTır parkı davasında 33 sanık hakkında 91 yıldan 434'er yıla kadar hapis cezası iAlacak verecek meselesinde arkadaşını öldürülen şahıs tutuklandı Alacak verecek meselesinde arkadaşını öldürülen şahıs tutuklandıSahte vali operasyonunda yakalanan zanlılar Adana'ya getirildi Sahte vali operasyonunda yakalanan zanlılar Adana'ya getirildiMalatya'da FETÖ'nün akademik yapılanmasına operasyon Malatya'da FETÖ'nün akademik yapılanmasına operasyonTır parkı davasında 33 sanık hakkında 91 yıldan 434'er yıla kadar hapis cezası iTır parkı davasında 33 sanık hakkında 91 yıldan 434'er yıla kadar hapis cezası iMalatya'da FETÖ'nün akademik yapılanmasına operasyon Malatya'da FETÖ'nün akademik yapılanmasına operasyonMalatya'da İş yeri kurşunlamaya tutuklama Malatya'da İş yeri kurşunlamaya tutuklama

hızWeb