TÜRKLER UÇUYOR

Ümit Milli Kız Basketbol Takımı, Avrupa Şampiyonası ilk maçında Yaşar Doğu Spor Salonu nda İsveç i bitime 8 saniye kala Özge Kavurmacıoğlu nun üçlüğüyle mağlup etti. Türkiye bugün 20.15 de kendisi gibi ilk maçını kazanan Almanya ile karşılaşacak\r\n

TÜRKLER UÇUYOR
\n Samsun da başlayan Ümit Kızlar (U-20) Avrupa Basketbol Şampiyonası nda Türkiye, İsveç le karşılaştı. Yaşar Doğu Spor Salonu ndaki maça tutuk başlayan Ay- Yıldızlılar, ilk çeyreği 19-18 geride kapattı. İkinci periyotta farkı açmaya başlayan Türkiye soyunma odasına 38- 28 üstün girdi. Üçüncü çeyrekte aradaki farkı korumayı başaran Kırmızı- Beyazlılar final periyotu öncesi 55- 47 öndeydi. Maçın son periyodunda rakibin özellikle dış şutlarına çözüm bulamayan Ay- Yıldızlılar, maçı son saniyelerde kazanmayı başardı. Bitime 8 saniye kala skor 65-65 ken Özge Kavurmacıoğlu attığı 3 sayılık basketle skoru 68-65 e taşıdı. Ardından Kalan sürede de potasını iyi savunan Türkiye şampiyonaya galibiyetle başladı. Grubun bir diğer maçında Almanya büyük çekişmeye sahne olan maçta Litvanya yı 86-85 mağlup ederken, Türkiye bugün Yaşar Doğu Spor Salonu nda saat 20.15 de Almanlarla mücadele edecek. 
\n
\n  
\n
\n AKSOY DA İZLEDİ...
\n
\n Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, karşılaşmayı Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali Özsoy, Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Sonat ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt la birlikte izledi. 
\n
\n  
\n
\n BUGÜN ALMANYA YLA...
\n
\n Ay- Yıldızlılar bugün grubunun ikinci maçında saat 20.15 de Yaşar Doğu Spor Salonu nda Almanya ile karşılaşacak. 
\n
\n  
\n
\n BU NASIL İŞ?
\n
\n Güvenlik nedeniyle salona bozuk para ve pet şişe alınmazken, görevlilerin tribünde salona alınmayan pet şişe su satmayı dikkat çekti. 
\n
\n  
\n
\n BİSİKLETÇİLER TRİBÜNDE...
\n
\n Samsun Perşembe Akşamı Bisikletçileri de yaklaşık 80 kişilik bir ekiple karşılaşmayı tribünden takip etti. 
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n İLK GÜN SONUÇLARI
\n
\n Türkiye- İsveç: 68-65
\n
\n Almanya- Litvanya: 86-85
\n
\n Hollanda- Sırbistan: 75-43
\n
\n Belarus- Ukranya: 65- 58
\n
\n İspanya- Polonya: 60-29
\n
\n Slovakya- Yunanistan:56-38
\n
\n Fransa- İtalya: 65-41
\n
\n Rusya- Macaristan: 64-52
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da okul atölyesinde elektrikli motosiklet yaptılarSamsun'da okul atölyesinde elektrikli motosiklet yaptılarSamsun'da bir genci pompalı tüfekle yaraladıSamsun'da bir genci pompalı tüfekle yaraladıSamsun'da anaokulu öğretmeni not bırakıp intihar ettiSamsun'da anaokulu öğretmeni not bırakıp intihar ettiLeyla, miras kavgası kurbanı olmuşLeyla, miras kavgası kurbanı olmuşSamsun'da sayıları 374 bini aştıSamsun'da sayıları 374 bini aştıBaşkan Demir: Samsun'daki koku sorunu gelecek yıl tamamen bitecekBaşkan Demir: Samsun'daki koku sorunu gelecek yıl tamamen bitecekFındık fiyatları ne kadar? 28 Ekim Çarşamba il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 28 Ekim Çarşamba il il güncel fındık fiyatlarıSamsun'da korona taraması tamamlandıSamsun'da korona taraması tamamlandıSamsun'da simit de zamlandıSamsun'da simit de zamlandı28 Ekim Çarşamba Samsun hava durumu28 Ekim Çarşamba Samsun hava durumu

hızWeb