Esnafı ihmal etmeyin

AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi nde konuşan AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, belediye başkanlarına seslenerek, Sosyal diyaloglarınız genelinde iyi ancak bazı noktalarda esnafın ihmal edildiğini tespit ettik. Esnaf ziyaretlerine ağırl

 Esnafı ihmal etmeyin
\n AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 44. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş ile ilçe belediye başkanları, AK Parti İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Teşkilatlarının üyelerinin katıldığı toplantıda yaklaşan yerel seçimler, Gezi Parkı olayları, ekonomik ve sosyal gelişim konuları ele alındı.
\n
\n  
\n
\n ZİYARETLERİ SIKLAŞTIRIN
\n
\n AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir ise konuşmasında belediye başkanlarına uyarı gibi bir öğütte bulundu. Vatandaş ziyaretlerini son derece önemsediklerini belirten Milletvekili Demir, “Düğünler, cenazeler, acılar, mutluluklar kısacası her anında vatandaşlarımızla bir olmalıyız. Ziyaretlerimizi sıklaştırmalıyız. Bu anlamda Samsun teşkilatı, Türkiye’nin en başarılısıdır. Samsun’da ticari hayatlarını sürdüren esnafın yüzde 60’ını bir buçuk yıl içerisinde ziyaret ettim. Şimdi buradan belediye başkanlarına da sesleniyorum. Bazı noktalarda esnaf ziyaretleri konusunda eksiklikler var. Bunları raporlarımızda da belirttik. Belediye başkanlarımız esnaf ziyaretlerine özen gösterecekler. Ne kadar çok çalışırsak o kadar başarılı oluruz. Unutulmamalı ki bu ülkenin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye ihtiyacı var. Partimiz için çalıştığımız her saniye ülkemiz için hayırlı işlere vesile olmaktır” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n OLAYLAR DEVAM EDECEKTİR
\n
\n Gezi Parkı olaylarıyla ilgili bir değerlendirme yapan ve olayların ilk gününden itibaren tepkilerin iyi niyetli olmadığını ifade eden Milletvekili Demir, “Türkiye her konuda zirve yapıyor ve Cumhuriyet tarihinin en başarılı dönemini Mayıs 2013 yılı içerisinde yaşıyor. Tam da bu zirve anında hükümete karşı bir anda darbeyi çağrıştıran, başbakanımızı koltuğundan etmeye CHP’nin organizesinde gelişen karışıklık yaşanıyor. AK Parti’nin 2071 vizyonuyla birlikte siyasi iktidar yolunu diğer partilere kapattığı korkusuna kapılanların işidir bu karışıklıklar. Buna benzer süreçlerin yaşanma ihtimali bundan sonrası için çok yüksek. Bu faaliyetler, ülkemizi istikrarsızlaştırmak isteyenlerin çalışmaları olarak sürecektir” dedi.
\n
\n  
\n
\n MUHALAFET SADECE KONUŞUYOR
\n
\n Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Samsun’da gerçekleştirdiği mitingle ilgili yoğun katılıma dikkat çekerek başladığı konuşmasını muhalefet partilerin temsilcilerine seslenerek sürdüren İl Başkanı Köktaş, “Muhalefet partilerin temsilcilerini halkın yanında görmek mümkün değil. Proje üretmek gibi bir dertleri yok. Dertleri AK Parti’yi eleştirerek gündemde kalmaktır. Sadece konuştukları için halk onlara itibar etmiyor. Bugüne kadar bu durum hep böyle oldu. O hayalini kurduğunuz yerel yönetimleri halk, onlara vermeyecektir. Sizler milletin ne istediğini, neye ihtiyacı olduğunu, önceliklerinin ne olduğunu anlamadan ve bilmeden, sorunlarını ortadan kaldıracak projeleri ortaya koymadan iktidar olmanın peşine düşmüşsünüz. Bu millet sizlere böyle bir iktidarı vermeyecektir” şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n BAŞKANLIKLARIN TAMAMINI ALACAĞIZ
\n
\n AK Parti teşkilatları olarak önemli ve kritik bir sürecin içerisine girdiklerini ifade eden İl Başkanı Köktaş, kaybedecek zamanlarının olmadığını vurgulayarak şunları söyledi: “Önümüzde yerel seçimlerle birlikte başlayan ve Cumhurbaşkanlığı ile genel seçimlerle birlikte devam eden bir süreç var. Bu süreçte teşkilatlar olarak boş durmuyoruz. Bir görev bitince hemen diğerine başlıyoruz. Kademeler olarak halkımızı dinliyor, fırsat buldukça halkımızın içinde olmaya gayret gösteriyoruz. Kademe başkanlarımız, belde, ilçe, il düzeyinde sorunları tespit etmeye çözüm yolları aramaya, ilgili çözüm mercilerine iletmeye gayret gösteriyoruz. Ve ilk seçim olan 2014 yerel seçimlerine eksiksiz ve tam kadro olarak hazırlanarak diğer siyasi partilerin konuşarak halkın içerisine girmeden halkı anlamadan milleti dinlemeden kazanacaklarını zannettikleri belediye başkanlıklarının tamamını AK Partili belediye başkanı kadrosuna bu teşkilatlarımız ile katacağız.” 
\n
\n  
\n
\n 3 MİLYON DAN 40 MİLYON A
\n
\n Belediye çalışmaları, yatırımları ve hayata geçirilmeyi bekleyen projelerini anlatan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ise, ilçede yaşanan değişim ve gelişime dikkat çekerek, “Bu değişimlerin başında mali tablomuz bulunuyor. 2004 yılında göreve geldiğimizde 3 milyon TL bütçesi olan ve bunun yüzde 70’ini personel gideriydi. Bugüne geldiğimizde ise bütçesi 40 milyon TL’ye ulaşmış, bütçesinin yüzde 90’ını yatırıma ayıran bir Çarşamba Belediyesi var” dedi. Toplantının basına kapalı kısmında ise yerel seçimler öncesi izlenecek yol haritasını masaya yatırıldı.
\n
\n  
\n
\n Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Şafak operasyonunda gözaltına alınan 15 şüpheliden 10'u tutuklandı Şafak operasyonunda gözaltına alınan 15 şüpheliden 10'u tutuklandıManisa'da çiftlikte yangın çıktı 800 saman balyası kül oldu Manisa'da çiftlikte yangın çıktı 800 saman balyası kül olduSaman yangını korkuttu Saman yangını korkuttuŞanlıurfa'da trafik kazası: 2 ölü Şanlıurfa'da trafik kazası: 2 ölüKuşadası'nda motosikletler çarpıştı: 2 yaralı Kuşadası'nda motosikletler çarpıştı: 2 yaralıŞehre inen boz ayı böyle görüntülendi Şehre inen boz ayı böyle görüntülendiOrdu'da trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı Ordu'da trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı

hızWeb