HALK OTOBÜSLERİNE REKLAM YASAĞI

Samsun Özel Halk Otobüsçüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Kızıldemir, özel halk otobüslerinde eylül ayı itibariyle reklam giydirmesinin sonlandırılacağını söyledi.\r\n

HALK OTOBÜSLERİNE REKLAM YASAĞI
\n Filosunda 106 araç ile sabah saat 06.00’dan gece saat 23.15’e kadar günlük 40 bin yolcu taşıyan özel halk otobüsleri, eylül ayından sonra tek tipte boyanacak. Konu hakkında bilgi veren Samsun Özel Halk Otobüsçüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Kızıldemir, 9. aydan itibaren reklam giydirilmiş halk otobüsü kalmayacağını kaydetti. Kızıldemir, “Biz reklamları gelir getirsin diye almıştık ama otobüslerimizin modelleri yüksek olmasına rağmen, çok kirli görünüyorlar ve çevre kirliliği oluşturuyorlar. Ondan dolayı reklamları sonlandırıyoruz. Eylül ayına kadar tüm araçlarımız aynı modelde, aynı tipte boyanacak. Güzel bir şekilde, temiz bir şekilde Samsun halkına hizmet vermeyi düşünüyoruz” dedi.
\n
\n  
\n
\n Aylık ortalama 1 milyon 100 binin üzerinde yolcu taşıdıklarını belirten Kızıldemir, “2013 yılı Haziran ayı sonuna kadar 7.5 milyon taşıdıklarını belirtti. Tramvayın hizmete girmesinden sonra 60 bin yolcudan, 40 bin yolcuya düştüklerini dile getiren Kızıldemir, “Araçlarımız 9 metre, 7 metre ve 12 metre ölçülerinde. Verimli hatlara, yolcusu yoğun hatlarda 12 ve 9 metrelik araçlarımızı çalıştırıyoruz. Yolcusu az olan hatlara da 7 metrelik araçları çalıştırıyoruz. Yolcusu olmayan yere büyük aracımızı gönderdiğimizde zarar ediyoruz. Yolcusu olan yere 7 metrelik aracı gönderdiğimizde de vatandaşa rahatsızlık veriyoruz. Ondan dolayı yolcunun rahat taşınması ve ekonomik olması için bu kararı aldık ve şikayetleri sona erdirdik” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n Halk otobüslerinde 2 yıldır zam olmadığını ifade eden Mustafa Kızıldemir, “Akaryakıta çok yüksek zam yapıldı. Ondan dolayı artık kazancımız düştü. Kazancımız düştüğünden dolayı Ulaştırma Koordinasyon Merkezi’ne (UKOME) zam yapılması için dilekçe ile müracaatımızı yaptık. UKOME’nin kararı doğrultusunda yüzde 7’lik bir zam beklemekteyiz” şeklinde konuştu.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Kayseri'de uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltı Kayseri'de uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltıPolisten kaçan sürücü ehliyetsiz ve alkollü çıktı Polisten kaçan sürücü ehliyetsiz ve alkollü çıktı20 yaşındaki genç nakkaş iskeleden düşerek hayatını kaybetti 20 yaşındaki genç nakkaş iskeleden düşerek hayatını kaybettiPolisten kaçarken kaza yapan sürücü hayatını kaybetti Polisten kaçarken kaza yapan sürücü hayatını kaybettiMalatya'da huzur uygulaması Malatya'da huzur uygulamasıKonya'da kavga cinayetle bitti Konya'da kavga cinayetle bittiBağcılar'da bir kişi açık alanda başından vurulmuş şekilde bulundu Bağcılar'da bir kişi açık alanda başından vurulmuş şekilde bulunduKamyon traktöre, başka kamyon da sürücüsüne çarptı: 1 ölü, 2 yaralı Kamyon traktöre, başka kamyon da sürücüsüne çarptı: 1 ölü, 2 yaralıBaşkent'te ehliyetsiz sürücü kaza yaptı: 4 yaralı Başkent'te ehliyetsiz sürücü kaza yaptı: 4 yaralıTIR'a arkadan çarpan otomobil hurdaya döndü: 1 yaralı TIR'a arkadan çarpan otomobil hurdaya döndü: 1 yaralı

hızWeb