Ayvacık İHL 2014 te eğitimde

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, nisan ayında protokolü imzalanan Ayvacık İHL nin önümüzdeki ay temelinin atılacağını belirterek, 2014 ekim ayına eğitim öğretime açılması planlanıyor dedi\r\n

Ayvacık İHL 2014 te eğitimde
\n AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı nın katıldığı bir törenle protokolü imzalanan Ayvacık İmam Hatip Lisesi nin hızla yükseleceğini söyledi. Demir, okulun 2014 ekim ayı eğitim öğretim dönemin yetiştirilmesinin planlandığını ifade etti. 
\n
\n  
\n
\n 18 DERSLİKLİ LİSE
\n
\n Milletvekili Demir, geçtiğimiz gün Ayvacık Kaymakamı Ufuk Akıl, AK Parti Ayvacık İlçe Başkanı Kemalettin Gökçe, Eğitim Bir Sen Samsun Şube Başkanı Necdet Güneysu, Ayvacık İHL Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Enver Yürük ve yönetim kurulu üyeleriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Demir, 18 derslikli olarak yapılması planlanan okulun zemin etüt çalışmalarının başladığını söyledi. Temel kazı işlemlerine 1 ay içerisinde başlanacağını duyuran Demir, Bir aksaklık olmazsa 2014 eğitim öğretim dönemine burayı yetiştireceğiz. Tamamen bitmemiş olsa da, biten bölümlerini açarak burada öğrencilerimizin okumasını sağlayacağız diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n AYVACIKLI SAHİPLENMELİ
\n
\n Ayvacık İmam Hatip Lisesi nin hayırseverlerin desteğiyle yapılacağını kaydeden Milletvekili Demir, Burada çocuklarımızın okumasını istiyorsak, herkes elini taşın altına koymalı. Bir dönem zor günler geçiren bu okullarımızın artık önü açıldı. 4+4+4 eğitim sistemiyle çocuklarımız bu okullarda da rahat bir şekilde eğitimini sürdürebilecek. Bunu istiyorsak, okulun tamamlanması için herkes bir şeyler yapmalı. Bazı sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmeler yapıldı, belirli miktar para verecekler. Ayvacıklının da bu projeyi sahiplenmesi ve bir an önce tamamlanması için gecesini gündüzüne katması gerekir diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n Eğitim Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Necdet Güneysu da, lisenin tamamlanması için üzerlerine düşen ne varsa yapacaklarını belirtti. Lisenin yapılmasıyla ilgili tüm işlemleri yakından takip ettiği için Milletvekili Demir e teşekkür eden Güneysu, Yardım duygularının kabarmasıyla bu okulun kısa sürede bitirileceğine inanıyorum ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları ne kadar? 26 Ekim Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 26 Ekim Pazartesi il il güncel fındık fiyatlarıKız kavgası cinayetle bittiKız kavgası cinayetle bittiBaşından vurularak ölmüş bulunduBaşından vurularak ölmüş bulunduPolisten kaçarken kazada öldüPolisten kaçarken kazada öldüTraktör sürücüsüne 2 kamyon çarptı:1 ölü, 2 yaralıTraktör sürücüsüne 2 kamyon çarptı:1 ölü, 2 yaralıSamsun'da hasadı başladı, kilosu 50-120 kuruşSamsun'da hasadı başladı, kilosu 50-120 kuruşSamsunspor için 3 puan yeterSamsunspor için 3 puan yeterPolisten kaçan sürücü ehliyetsiz ve alkollü çıktı Polisten kaçan sürücü ehliyetsiz ve alkollü çıktı20 yaşındaki genç nakkaş iskeleden düşerek hayatını kaybetti 20 yaşındaki genç nakkaş iskeleden düşerek hayatını kaybettiKayseri'de uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltı Kayseri'de uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltı

hızWeb