CELAL ALTUNKAYNAK YENİDEN

Samsunlu Yargıtay 6. Ceza Dairesi Başkanı Celal Altunkaynak, 288 üyenin oyuyla yeniden aynı dairenin başkanı seçildi\r\n

CELAL ALTUNKAYNAK YENİDEN
\n  
\n
\n Yargıtay Büyük Genel Kurulu nca, 1. ve 6. Ceza Daireleri ile 5. ve 18. Hukuk Daireleri Başkanlıkları için seçim yapıldı. 6. Ceza Dairesi Başkanlığı na Samsunlu Celal Altunkaynak yeniden seçildi.
\n
\n  
\n
\n Yargıtay’da görev süresi dolan daire başkanlığı için seçim yapıldı. 1. Ceza Dairesi, 5. Hukuk Dairesi ve 18. Hukuk Dairesi başkanlığına yeni isimler seçilirken, 6. Ceza Dairesi başkanı değişmedi. Yargıtay Üyesi Şerafettin İste 304 üyenin oyunu alarak 1. Ceza Dairesi Başkanlığına seçildi. 6. Ceza Dairesi Başkanı Celal Altunkaynak ise 288 üyenin oyuyla yeniden aynı dairenin başkanı seçildi. 5. Hukuk Dairesi Başkanlığına ise 299 üyenin oyunun alan Üye Naci Başsorgun seçildi. 18. Hukuk Dairesi Başkanlığına ise Mustafa Aysal seçildi. Aysal, 208 üyenin oyunu aldı.
\n
\n  
\n
\n CELAL ALTUNKAYNAK KİMDİR?
\n
\n Celal Altunkaynak, 15 Mart 1950 yılında Bafra da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi nden 1975 yılında mezun oldu. İstanbul hakim adayı olarak mesleğe başlayan Altunkaynak, sırasıyla Sivas, Silvan, Kangal, Türkeli, Gerze, Görele, Amasya Hakimliği ve Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulunmdu. 4 Şubat 1999 tarihinde Yargıtay Üyeliği ne seçilen Celal Altunkaynak, Yargıtay Altıncı Ceza Dairesi Üyesi olarak görevini sürdürmekte iken, 6 Temmuz 2009 tarihinde Yargıtay Büyük Genel Kurulunca Altıncı Ceza Dairesi Başkanlığına seçildi; ayrıca 2002-2006 yılları arasında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu asıl üyeliği ve 2004-2006 yıllarında da HSYK Başkanvekilliği yaptı. Altunkaynak, evli ve iki çocuk babasıdır.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 5 eksikleSamsunspor 5 eksikleSamsunspor ikinci devre açıldı: 4-2Samsunspor ikinci devre açıldı: 4-2Samsun dernek zenginiSamsun dernek zenginiOMÜ'deki çalışma ortaya koydu: Uzun süre kullanılan maskeler mikrop saçıyorOMÜ'deki çalışma ortaya koydu: Uzun süre kullanılan maskeler mikrop saçıyorSamsun'da satışlar durdu ama fiyat artışları durmadıSamsun'da satışlar durdu ama fiyat artışları durmadıTartıştığı eski kocasını önce tüfekle öldürdü, sonra yaktıTartıştığı eski kocasını önce tüfekle öldürdü, sonra yaktıSamsun AKM'ye tel örgülü intihar önlemiSamsun AKM'ye tel örgülü intihar önlemi24 Ekim Cumartesi Samsun hava durumu24 Ekim Cumartesi Samsun hava durumuFındık fiyatları ne kadar? 24 Ekim Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 24 Ekim Cumartesi il il güncel fındık fiyatlarıİşçi servisi devrildi 26 yaralıİşçi servisi devrildi 26 yaralı

hızWeb