Fırıncılardan zam savunması

Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Ali Yiğit, pide malzemelerine yüzde 17 lik zam geldiğini, ancak oda olarak bunun yüzde 11 ini uygulayıp, yüzde 6 lık kısmını halka yansıtmadıklarını söyledi\r\n

 Fırıncılardan zam savunması
\n Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Ali Yiğit, Ramazan pidesinde fiyat ayarlaması yaptıklarını ve fırıncılara bu fiyatları tebliğ ettiklerini açıkladı. Yiğit, Pidenin hammaddelerine gelen zammı tüketiciye çok fazla yansıtmamaya çalışarak duyarlı davrandık dedi.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n DAHA AZ ZAM YAPTIK
\n
\n Yiğit, pide yapımındaki malzemelere gelen zamlar nedeniyle pidenin gramını düşürdüklerini belirterek, Bu seneki Ramazan pidesi fiyatları geçen yıl ki Ramazan Ayı ndaki rakamlarla aynı. Ancak una, mayaya, yakıta, susama ve yumurtaya gelen yüzde 17 lik zammı pidede gram çekerek halka yansıttık. Yine de hammedeye yüzde 17 lik zam gelmesine rağmen biz oda olarak pideye yüzde 11 zam yaparak, yüzde 6 lık kısmını tüketicilerimize yansıtmadık. Bu da bizim halkımıza duyarlı davrandığımız anlamına gelir diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n HİJYENİK
\n
\n Yiğit, pide ve ekmek çeşitlerini gıda kodeksine uygun olarak ürettiklerini vurgulayarak, Biz fırıncılar pide ve ekmeklerimizi kaliteli ve hijyen olmasına dikkat ederek, toplum sağlığını tehdit etmeyecek şekilde üretip tüketiciye sunmaktayız. Ürettiğimiz ekmek ve pide çeşitlerimizi halkımız gönül rahatlığıyla tüketebilir şeklinde konuştu. 
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Başına taşla vurup öldürdü, kayalıklardan attıBaşına taşla vurup öldürdü, kayalıklardan attıSamsunspor'un rakibi Covid 19Samsunspor'un rakibi Covid 19Samsun'da 7 kilo esrarla yakalanan 3 kişi tutuklandıSamsun'da 7 kilo esrarla yakalanan 3 kişi tutuklandıSamsunspor'da vasat oyun, iyi sonuçSamsunspor'da vasat oyun, iyi sonuçAydın'da silahlı saldırı, otopark olarak kullanılan arsada kurşunlanan şahıs hasAydın'da silahlı saldırı, otopark olarak kullanılan arsada kurşunlanan şahıs hasFındık fiyatları ne kadar? 22 Ekim Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 22 Ekim Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıYola düşen saman balyaları faciaya neden oluyordu Yola düşen saman balyaları faciaya neden oluyorduİstanbul'da DAEŞ operasyonu İstanbul'da DAEŞ operasyonuİstanbul'da DAEŞ operasyonu İstanbul'da DAEŞ operasyonuSağlık Bakanı Koca 7 ilin sağlık müdürüyle konuştu Sağlık Bakanı Koca 7 ilin sağlık müdürüyle konuştu

hızWeb