Vatandaş emlakçılara güvenmiyor

SATEM Başkanı Mevlüt Oral, kayıtdışı ve ayakçı emlakçılar yüzünden vatandaşların emlakçılara güvenmediğini ancak vergisini veren emlakçının işini iyi yapmaya çalıştığını söyledi\r\n

 Vatandaş emlakçılara güvenmiyor
\n Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası (SATEM) Başkanı Mevlüt Oral, Samsun da 246 kayıtlı, 40 kayıtdışı emlakçının iş yaptığını açıkladı. Oral, kayıtdışı ve ayakçı olarak emlakçılık yapanlar yüzünden büyük bir sıkıntı yaşadıklarını kaydetti.
\n
\n  
\n
\n EMLAKÇILARA GÜVENİN
\n
\n Oral, insanların emlakçılara güveni olmadığını belirterek, Ayakçı ve kayıtdışı çalışan emlakçılar yüzünden emlakçılara güvensizlik diz boyu. Vatadaşlar artık emlakçılara güvensin. Çünkü benim emlakçım mümkün mertebe bu işi iyi yapmaya çalışıyor. Gayrı menkul almak isteyen vatandaşlar emlak kartı olmayan emlakçılarla iş yapmasın. Ayakçı emlakçılarla iş yapan vatandaşalar mağdur olup bize geliyor. Ben odamıza kayıtlı emlakçılardan mesulüm. Diğerleri için hiçbir şey yapamam diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n YASA BEKLİYORUZ
\n
\n Emlak Müşavirlik yasasının çıkmasını beklediklerini vurgulayan Oral, Türkiye deki tüm emlak odası başkanları olarak 8 senedir emlak müşavirlik yasasının çıkması için uğraşıyoruz. Bu yasa çıktığında tüm kayıt dışı ve ayakçı emlakçılar engellenecek. Bu anlamda bu yasanın bir an önce çıkmasını istiyoruz. Biz dükkan kirası, elektrik, su faturası öderken, kayıt dışı emlakçılar bunların hiçbirini yapmadan ticaret yapıyor. Umarım bu yasa bir an önce çıkar tüm bu usulsüzlükler engellenir dedi.
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR


hızWeb