Otistik engelliye ödenek yok

İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Karakurt, Atakum daki mera vasıflı arazide öğretilebilir ve otistik engelli çocuklar için eğitim kampusü yapmayı çok istediklerini ancak ödeneksizlikten kampusü inşaa edemekdiklerini söyledi

Otistik engelliye ödenek yok
\n  
\n
\n İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Karakurt, Atakum Çobanözü Mahallesi nde 83 bin 572 metrekare alana sahip mera alanında, öğretilebilir ve otistik engelli çocuklar için özel eğitim okulları kampusü inşaa etmek istediklerini ancak arazinin ot bedeli 94 bin 21 TL nin ödenek olmadığı için yatırlamadığını kaydetti. Karakurt, Ödeneksizlikten çok arzuladığımız eğitim kampusunü inşaa edemedik dedi.
\n
\n  
\n
\n BÜTÇEDE YOK
\n
\n Karakurt Özel İdarenin ve Milli Eğitim Bakanlığı nın ödenek bulamadığı için mera alanına ot parası yatıramadığını belirterek, Atakum Çobanözü Mahallesinde 83 bin 572 metrekare alana sahip mera alanına 94 bin 21 TL ot parası ödenseydi, arazi mera vasfından çıkartılarak tapuya hazine adına tescil edilecekti. Ancak bu para ne verilen ilk 6 aylık sürede ne de sonraki 6 aylık sürede ödenebilmiştir. Halbuki Milli Eğitim Bakanlığı, Özel İdare ya da bir hayırsever o sahayı otostik engelli çocuklar için eğitime kazandırabilirdi. Ne Milli Eğitim Bakanlığı ne de Özel İdarenin bütçesinde böyle bir ödenek bulunmadığı için mera alanını eğitime kazandıramadık. İl Genel Meclisi olarak biz bu alanın eğitim kampusü olmasını çok arzulamaştık. Ancak artık bu alanda asla eğitim kampusü yapılamayacak diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n BÜYÜKŞEHİR İLGİLENİYOR
\n
\n Büyükşehir belediyesinin mera alanı ile ilgilendiğini vurgulayan Karakurt, Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü nce belirtilen bilgiye göre, bu alanda büyükşehir belediyesinin imar planı yapması söz konusu. Ya da büyükşehir burayı belediye hizmet alanı olarak da kullanabilir. Daha hiçbir şey net değil. Neler olacağını zaman gösterecek ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n Ayşe KUŞCU
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da mafya hesaplaşması iddiası: Sokak ortasında öldürüldüSamsun'da mafya hesaplaşması iddiası: Sokak ortasında öldürüldüSamsun'da bıçaklı saldırgan paniğiSamsun'da bıçaklı saldırgan paniğiSamsun Altınkaya Barajı'nda ürküten görüntüSamsun Altınkaya Barajı'nda ürküten görüntüOtomobilin çarpıp kaçtığı bisikletli çocuk hayatını kaybetti Otomobilin çarpıp kaçtığı bisikletli çocuk hayatını kaybettiProvokatif deprem paylaşımına 3 gözaltı Provokatif deprem paylaşımına 3 gözaltı"Canım sıkıldı" diyerek çöp konteynerini tekmeleyen alkollü şahsa polisten, "Tek"Canım sıkıldı" diyerek çöp konteynerini tekmeleyen alkollü şahsa polisten, "Tekİzmir'deki depremde enkaz altından çıkarılan Buse'nin babasından açıklama İzmir'deki depremde enkaz altından çıkarılan Buse'nin babasından açıklamaAlevlerin arasında kalan yaşlı kadın hayatını kaybetti Alevlerin arasında kalan yaşlı kadın hayatını kaybettiOsmaniye'de trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralı Osmaniye'de trafik kazası: 1 ölü, 3 yaralıEge Üniversitesi Hastanesi'ne getirilen 115 yaralıdan 75'i taburcu oldu Ege Üniversitesi Hastanesi'ne getirilen 115 yaralıdan 75'i taburcu oldu

hızWeb