Köyde susuzluk isyanı

Giresun’un Çanakçı İlçesine bağlı Düzköy Köyü Armutdüzü Mahallesinde yaşayan köylüler susuzluğa isyan etti\r\n

Köyde susuzluk isyanı
\n 10 yıldır susuklukla mücadele eden Giresun un Çanakçı İlçesi nin Düzköy Köyü nde halk su sıkıntısı yüzünden ellerinde bidonlarla çeşme başında saatlerce sıra bekliyor.
\n
\n  
\n
\n Sorunlarına bir türlü çözüm bulunamadığını yazın kavurucu sıcaklarıyla birlikte Ramazan ayında susuzluk çeken Armutdüzü Mahallesinde halk su sıkıntısı yüzünden ellerinde bidonlarla çeşme başında saatlerce bekliyorlar. Özellikle yaz aylarında sularının akmamasından dolayı çocuklarının salgın hastalık tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirten Armutdüzü Mahallesi sakinleri, yetkililerin biran önce susuzluğa bir çözüm bulmasını istiyor.
\n
\n  
\n
\n SU SIRASI KAVGASI
\n
\n Yaşanan su sıkıntısının kavurucu yaz sıcaklarıyla birlikte çekilmez bir hal aldığını belirten, 550 nüfuslu ve 80 hanelik mahallede 10 yıldır su sıkıntısı çektiklerini söyleyen Ayşe Yılmaz (45) “Biz yıllarca susuz yaşıyoruz. Köye gelen yetkililer bize ‘su sorunuzu çözeceğiz’ diyorlar ama çözemiyorlar. Siyasiler oy zamanı mahallemize geliyorlar ‘bize oy verin su sorununuzu çözelim’ diyorlar biz de cahil insanlarız inanıyoruz veriyoruz ama daha sonra mahallemize kimse uğramıyor. Bundan sonra oy için mahallemize gelen siyasileri mahallemize sokmayacağız. Mahallede kadınlar su sırası yüzünden her gün kavga ediyor. İçecek suyumuzu mahalle meydanında akan bir kaynak sudan sağlıyoruz. Su yüzünden namaz kılmak için abdest alamıyoruz, çamaşır yıkayamıyoruz, banyo yapamıyoruz ve özellikle hayvanlarımıza su veremiyoruz sadece günlük ihtiyacımızı karşılıyoruz. Çocuklarımız salgın hastalığa yakalanacak diye endişe duyuyoruz. Bu mahallede su sorunu yaklaşık 10 yıldır devam ediyor. Yetkililerden su sorunumuzun çözülmesini istiyoruz” dedi.
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Adana'da hava destekli 2 bin 20 polisle huzur uygulaması Adana'da hava destekli 2 bin 20 polisle huzur uygulamasıKastamonu'da ormanlık alanda çıkan yangın güçlükle kontrol altına alınabildi Kastamonu'da ormanlık alanda çıkan yangın güçlükle kontrol altına alınabildiPolisler zorda kalana koştular, ehliyetsiz ve alkollü sürücüleri affetmediler Polisler zorda kalana koştular, ehliyetsiz ve alkollü sürücüleri affetmediler

hızWeb