Girişimciye 100 TL’lik destek

KASİF Başkanı Osman Reis, girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlayanların bir işyeri kurmaları halinde KOSGEB’den 30 bin TL hibe, 70 bin TL sıfır faizli kredi olmak toplam 100 bin TL destek almaya hak kazanacaklarını söyledi\r\n

Girişimciye 100 TL’lik destek
\n KASİF Gençlerin Girişimcilik ve Geleceklerini Destekleme Projesi kapsamında düzenlenen girişimcilik eğitimleri devam ediyor.  Girişimcilik eğitimlerinden 18-30 yaş arası kendi işini kurmak isteyen ve bir iş fikri olan gençler ücretsiz olarak yararlanabilecek. Temmuz ve ağustos aylarında Samsun’da açılacak girişimcilik eğitimleriyle kurs vereceklerini belirten KASİF Başkanı Osman Reis  “Bir iş fikri olan, kendi işini kurmak isteyen 18-30 yaş arası gençler girişimcilik kurslarına katılabilirler. Kursları ücretsiz olarak düzenliyoruz. Benim de bir iş fikrim var ben de kendi işimi kurmak istiyorum diyen gençlerin bu fırsatı kaçırmamaları gerekiyor dedi.
\n
\n  
\n
\n GENÇLERE BAŞVURU ÇAĞRISI 
\n
\n Girişimcilik eğitimlerine başvurmak isteyen adayların www.kasifgirisimcilikakademisi.com adresinden başvurularını yapmaları gerektiğini ifade eden Osman Reis, “Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar bir işyeri kurmaları halinde KOSGEB’den 30 bin TL hibe, 70 bin TL sıfır faizli kredi olmak toplam 100 bin TL destek almaya hak kazanacaklar” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n DONANIMLI YENİ GİRİŞİMCİLER
\n
\n Türk insanının girişimci bilindiğini ama Türkiye’deki girişimcilik oranının maalesef düşük olduğunu vurgulayan KASİF Başkanı Osman Reis, Türkiye’yi geleceğe taşıyacak olan girişimcileridir. Biz de federasyon olarak genç girişimci adaylarına büyük önem veriyoruz. Hedefimiz; piyasaya donanımlı yeni girişimcileri kazandırmak. İş planı hazırlamasını bilen, fizibilite çalışması yapabilen nitelikli girişimci oranını ne kadar arttırabilirsek o ölçüde hızlı kalkınırız. Federasyon olarak son bir yılda 300 kişiye girişimcilik eğitimi verdik. Hedefimiz; Ağustos ayı sonuna kadar 120 kişiye daha girişimcilik eğitimi vereceğiz” dedi.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da 16 yaşındaki oğlu babasını bıçakladıSamsun'da 16 yaşındaki oğlu babasını bıçakladıSamsun'da inşaatın çatısından düşen işçi hayatını kaybettiSamsun'da inşaatın çatısından düşen işçi hayatını kaybettiSamsun'da babasını bıçaklayan genç adliyedeSamsun'da babasını bıçaklayan genç adliyedeSamsun'da 7 yaşındaki çocuk kazara kadını vurduSamsun'da 7 yaşındaki çocuk kazara kadını vurduSamsun'da polis 28 adresi bastı, adeta cephanelik çökerttiSamsun'da polis 28 adresi bastı, adeta cephanelik çökerttiSamsun'da fırlayan karavan lastiği kazaya sebep olduSamsun'da fırlayan karavan lastiği kazaya sebep olduSamsun'da üzerine ağaç düşen şahıs hayatını kaybettiSamsun'da üzerine ağaç düşen şahıs hayatını kaybettiOrdu Büyükşehir fındığa el attıOrdu Büyükşehir fındığa el attıFındık fiyatları ne kadar? 27 Ekim Salı il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 27 Ekim Salı il il güncel fındık fiyatlarıSamsun'daki uyuşturucu operasyonda yakalanan 2 kişi adliyedeSamsun'daki uyuşturucu operasyonda yakalanan 2 kişi adliyede

hızWeb