Vekilden başkana tepki BURNUNUN DİKİNE GİDİYOR

Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Belediye Başkanı Seyit Torun u sert sözlerle eleştirdi\r\n

Vekilden başkana tepki BURNUNUN DİKİNE GİDİYOR
\n Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, İhlas Haber Ajansı Bölge Müdürlüğü nü ziyaretinde, Ordu nun gündemini uzun süredir meşgul eden belediye binası konusunda ve belediye başkanı Seyit Torun hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Milletvekili Ünal, Ordu Belediye binasının enkaz gibi ortada durduğunu, mevcut belediye binasının tamamen yeşil alana çevrilmesini belediye başkanına ilettiklerini, fakat Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun’un ısrarla buraya ‘belediye binası yapacağım’ demesini anlamakta güçlük çektiklerini söyledi. 
\n
\n  
\n
\n Ordu’nun Büyükşehir olduktan sonra Ordu Belediye Başkanının her adımının daha da dikkat çekici şekilde takip edildiğini belirten Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, “Ordu’nun merkezinde bir belediye binası enkazı var. Şu ana kadar bu belediye binasının yapılamayışını kamuoyuna açıklamak istiyorum. 27.09.2010 tarihinde belediye binası için yaklaşık 8 milyon ihale bedeli ile tadilat ihalesine çıkılıyor. Bu ihale sonuçlandıktan sonra, arzu edilen firmada kalmadığından dolayı ihale iptal ediliyor. Daha sonra, ‘biz yanlış yapmışız’ diyorlar. 10.06.2011 tarihinde yeniden rakamları revize ediyorlar ve bu sefer 2 milyon 500 bin TL’ye tadilat ihalesini veriyorlar.Temelin beklenenden daha kötü olduğunu anlıyorlar ve 1 milyon TL de ek maliyet çıktığını gördüklerinde, bu ihaleyi ek maliyetinden dolayı 27.10.2011 tarihinde fesh ediyorlar. Bu sefer de yıkma ihalesine çıkıyorlar. Daha sonra 2012 yılında yıkma ihalesini veriyorlar. Şu anda Ordu Belediye binası yerle yeksan edildi. 2011 yılında belediye taşınmaya başlıyor ve hizmetlerini verebilmek için 4 parçaya ayrılıyor. Belediye bu yıl içersinde yine 13 milyon TL’ye ihale ediliyor” dedi.
\n
\n  
\n
\n İHALELER YAP BOZ TAHTASINA DÖNDÜ  
\n
\n Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun ve Ordululara seslenen Ünal, “2010 yılından beri ‘belediyeyi güçlendirme yapacağız’ diye yola çıkmışsınız ve ihaleyi iptal etmişsiniz, tekrar ihale yapmışsınız, tekrar iptal etmişsiniz, yıkmışsınız şimdi yıkılmış binayı yaklaşık 1 yıldır yerine koyamamışsınız. Bugün de ihaleyi çok astronomik rakamlarla yani 13 milyon TL gibi bir rakama ihale etmişsiniz. Ordu Belediye Başkanı bu belediye binasını yıkmadan önce nasıl bir proje ortaya koyacağını, hangi tarihte bu temeli atacağını bilerek hareket etse ve ona göre de binayı yıksa, acaba bugünkü sıkıntılı vaziyet ve görüntü ortaya çıkar mıydı? Ordulular, daha bir belediye binasını yapamamış ve netameli bir süreçten geçilmiş, ihaleleri yapıp iptal etme gibi bir hesapsızlığa imza atmış bir Belediye Başkanını, Büyükşehir Belediye Başkanlığına nasıl yakıştıracaklar” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n BURNUNUN DİKİNE GİDİYOR
\n
\n Yıkımı yapılan Ordu Belediye Binasının önünde birtakım sivil toplum örgütlerinin, oranın yeşil alan olması için eylem yaptığını ve belediye başkanının eylemleri dikkate almadığını ve burnunun dikine gittiğini ifade eden Ünal, “Belediye binasının daha doğru yere yapılması ile ilgili kanaatlerimizi bildirdik. Biz sürekli arazilerde geziyoruz, vatandaşlarımızı dinliyoruz, sivil toplum örgütlerimizin kanaatlerini alıyoruz. O kanaatlerin doğrultusunda bize gelen bilgi, mevcut belediye binasının yerinin tamamen yeşil alana çevrilmesi, meydan olarak ayrılması ve Ordu’ya böyle bir alanın kazandırılmasıydı. Biz bunu da belediye başkanına ilettik. Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun’un buraya inatla, ‘belediye binası yapacağım’ demesini anlamak mümkün değil. Geçtiğimiz hafta içersinde de burada bir protesto gösterisi yapıldı. Çevreci sivil toplum örgütleri burada çeşitli açıklamalar yaptılar. Belediye Başkanı bunları da ‘dikkate almıyorum’ diyerek, burnunun dikine gidiyor ve ‘bildiğim bildik, çaldığım düdüktür’ diye devam ediyor. Bu kararlılığı madem gösteriyorsunuz, bugüne kadar neredeydiniz. Yani bu belediye binasının planlamasından aciz olan, belediye binasını yıkar yıkmaz hemen yapılmasından aciz olan, kaldı ki, ihale sürecinde ihaleleri sürekli iptal ederek, ihaleleri kazanan firmalarla restleşen bir belediye başkanı Büyükşehir Belediye Başkanlığını nasıl yürütecek?” şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n VATANDAŞIMIZ CHP’YE DERSİNİ VERECEKTİR
\n
\n Geçmiş dönemlerde vatandaşların sandıkta muhalefete ve CHP’ye dersini verdiğini belirten Ünal, “Kamuoyunda Ordu Belediye Başkanı ‘Büyükşehir yasasına inanmıyoruz. Ordu’ya da uygun olduğunu düşünmüyoruz’ demiş. Bu cümlelerle merkezdeki bir belediye başkanı, Akkuş, Aybastı, Mesudiye gibi ilçelerin mahallelerine hizmet veremeyeceğini ortaya koymuştur. Şimdi aynı belediye başkanı çıkıyor, bu arazileri geziyor ve ‘biz size hizmet etmeye talibiz’ diyor. İnanmadığın şeye nasıl talip olursunuz ve bunu kamuoyuna nasıl izah edeceksiniz. Vatandaşımız bu tür sözlere karnı toktur ve geçmişte sandıkta muhalefete, özellikle CHP’ye dersini vermiştir. Şimdi de dersini vermeye hazırlanıyor. Vatandaşımız hizmet ister. Hizmeti nerede alacaksa oraya da desteğini esirgemez. Bugüne kadar AK Parti iktidarıyla aldığı hizmetleri vatandaşımız iyi biliyor. Ordu geçmişte çok tecrübelere sahip oldu. AK Parti ile hizmet almaya alışan vatandaşımızın, önümüzdeki yerel seçimde AK Partiye gerekli desteği sağlayarak, Büyükşehir Belediye hizmetlerinde altın bir dönem yaşayacağına gönülden inanıyorum ifadelerini kullandı.
\n
\n İHA(md)
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları ne kadar? 22 Ekim Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 22 Ekim Perşembe il il güncel fındık fiyatlarıSamsunspor'un rakibi Covid 19Samsunspor'un rakibi Covid 19Samsunspor'da vasat oyun, iyi sonuçSamsunspor'da vasat oyun, iyi sonuçSamsun'da 7 kilo esrarla yakalanan 3 kişi tutuklandıSamsun'da 7 kilo esrarla yakalanan 3 kişi tutuklandıBaşına taşla vurup öldürdü, kayalıklardan attıBaşına taşla vurup öldürdü, kayalıklardan attıSamsun'da bu öğretmenlerin hakları ödenmezSamsun'da bu öğretmenlerin hakları ödenmez'Samsun Yat Limanı Atakum Kumsalını Yok Edecek''Samsun Yat Limanı Atakum Kumsalını Yok Edecek'Samsunspor - Keçiörengücü 6. randevuya çıkacaklarSamsunspor - Keçiörengücü 6. randevuya çıkacaklarSamsun OMÜ'de Proje Yönetim Ofisine ödüllü başkanSamsun OMÜ'de Proje Yönetim Ofisine ödüllü başkanSamsun SGK Müdürü Kaya'dan 'Sigortalı Çalışan' uyarısıSamsun SGK Müdürü Kaya'dan 'Sigortalı Çalışan' uyarısı

hızWeb