Ülkü Ocakları sandık istedi

Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Batuhan Örs, Atakum sahiline yapılması planlanan Protokol Cami nin yer seçimine tepki göstererek, Halkın da fikri alınmalı, gerekiyorsa sandığa gitmekten dahi kaçınılmamalı dedi\r\n

 Ülkü Ocakları sandık istedi
\n Samsun’un gündeminde uzun süre yer alan ve geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından kabul edilen Protokol Cami’nin yerine bir tepki de Ülkü Ocakları’ndan geldi.
\n
\n Samsunluların tamamını ilgilendiren bir proje olarak nitelendirdiklerini söylediği Protokol Camii için sandığa gidilmesi gerektiğini ifade eden Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Batuhan Örs, “Böylesi önemli bir çalışma için belirlenen yerin uygun olmadığını düşünüyoruz. Sadece bugün hesabı yaparak yöneticilik yapılmaz. Halkın da fikri alınmalı, gerekiyorsa sandığa gitmekten dahi kaçınılmamalı.  Belirlenen yerle ilgili eleştiriler, öngörüler bu kadar açıkken ‘ben yaptım oldu’ anlayışı ile hareket edilmesi, gelecek adına telafisi mümkün olmayacak kentsel sorunları getirebilir” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n KİM İSTİYOR?
\n
\n Cami yapımı için belirlenen yeri kimin istediğini anlamadıklarını ifade eden İl Başkanı Örs açıklamasını şöyle sürdürdü: “İlkadım, Atakum ve Tekkeköy Belediyelerinin karşı çıktığı, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşların yanlış olarak değerlendirdiği yerle ilgili kararların alınmasını kimin istediğini merak ediyoruz. Trafik başta olmak üzere birçok kentsel sorunu beraberinde getireceği öngörülüyor. Ancak her fırsatta sandıktan çıkmakla övünen siyasi irade, bu kez sandığın lafını bile edemiyor. Belediye başkanlarının görüşleri de siyasi nedenlerle göz ardı ediliyor?” 
\n
\n  
\n
\n MERAK EDİYORUZ
\n
\n Atakum İlçesi’nde taşınan resmi kurumlarla ilgili ilçe halkının görüşünün alınmadığını söyleyen Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Batuhan Örs, “Atakum İlçesi’ne yönelik bu betonlaştırma çalışmaları kimler tarafından ne amaçla yapılıyor? Halkın denizle kucaklaşmasını kimler engelliyor? Bu isimleri ve nedenlerini merak ediyoruz” ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n  
\n
\n         Ahmet Çağdaş ÇATOĞLU
\n
\n  
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Alacak verecek cinayetiAlacak verecek cinayetiSilahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralıSilahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı7. kattan düşen genç kız hayatını kaybetti7. kattan düşen genç kız hayatını kaybettiİstanbul'dan Samsun'a uyuşturucu getirenler adliyedeİstanbul'dan Samsun'a uyuşturucu getirenler adliyedeSamsun'da esrar operasyonu: 2 gözaltıSamsun'da esrar operasyonu: 2 gözaltıFındık fiyatları ne kadar? 23 Ekim Cuma il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 23 Ekim Cuma il il güncel fındık fiyatlarıTüfekle kendini vurdu Tüfekle kendini vurduKocaeli'de mobilya atölyesi yandı binada mahsur kalanları itfaiye kurtardı Kocaeli'de mobilya atölyesi yandı binada mahsur kalanları itfaiye kurtardıİki kişinin öldüğü silahlı kavgada tutuklu sayısı 2'ye yükseldi İki kişinin öldüğü silahlı kavgada tutuklu sayısı 2'ye yükseldiBabasını bıçaklayıp komşularına "ambulans çağırın" dedi Babasını bıçaklayıp komşularına "ambulans çağırın" dedi

hızWeb