Teknik arıza yaşanmış

Samsun Sağlık İl Müdürü Dr. Yusuf Köksal, “Obez ambulansımızın özel sedyesinde bulunan hidrolik ve elektrik sisteminde meydana gelen küçük bir arızadan dolayı kazada yaralanan hastayı ambulansa alamamak gibi bir sıkıntı yaşandı” dedi.

Teknik arıza yaşanmış
\n Samsun’un İlkadım ilçesi çevreyolunda meydana gelen trafik kazasında olay yerinde yaralı bulunan kilolu bir bayanın obez cankurtaranına alınamamasının nedeninin teknik bir arıza olduğu öğrenildi. Samsun Sağlık İl Müdürü Dr. Yusuf Köksal, “Samsun da meydana gelen trafik kazasında sıkışan yaralı için kurtarılma süresi içerisinde olay yerine halk arasında bilinen obez ambulansı istenmiştir. Bu ambulansımız kilolu hastaları taşıdığımız bir ambulanstır. Ambulansımızın sedye sistemi özel bir sistemdir. Ambulansımızın özel sedyesinde bulunan hidrolik ve elektrik sisteminden kaynaklanan küçük bir arıza yapmıştır. Bundan dolayı da hastayı ambulansa alamamak gibi bir sıkıntı yaşandı. Sağlık personelimiz durumun farkına varıp, olay yerinde hazır bulunan normal ambulansa hastayı verip Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne sevk etmişlerdir. Çok şükür ki, yaralıda ciddi anlamda herhangi bir sağlık sorunu yoktu. Olaydan sonra ambulansımız 112 Acil Servis Komuta Merkezi ne gidip kısa sürede teknik elemanlar tarafından bakılarak sorun giderilmiştir. Ambulansımız şu anda faaliyette ve çalışıyor. Ayrıca hastane yetkililerinden hastanın sağlık durumuyla ilgili de bilgi aldık. Sağlık durumu iyi, bir sorunu yok” dedi.
\n
\n  
\n
\n Obez ambulansının sürekli kontrol edildiğini belirten Köksal, “Bu obez ambulansımız sadece obez ya da kilolu hastalar için kullandığımız bir ambulans değil. Bu ambulans ayrıca yoğum bakım ambulansıdır. Mesela, ayda 1 kilolu hasta ya da obez hasta taşırken, haftada 3 ya da 4 kez yoğun bakım hastası taşıyor. Yani, ambulansımız sürekli çalışan ve kontrol edilen bir araçtır” diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n İHA 
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da sokak ortasında yere yığılan 14 yaşındaki çocuk kurtarılamadıSamsun'da sokak ortasında yere yığılan 14 yaşındaki çocuk kurtarılamadıFeci kaza: 2 ölü, 9 yaralıFeci kaza: 2 ölü, 9 yaralıBalkondan düşen çocuk ağır yaralandı Balkondan düşen çocuk ağır yaralandıSigara vermeyen şahsı cam şişeyle yaraladılar Sigara vermeyen şahsı cam şişeyle yaraladılarSamsun'da uyuşturucu hap operasyonu: 3 gözaltıSamsun'da uyuşturucu hap operasyonu: 3 gözaltıSeyir halindeki otomobilden ateş açıldı: 1 yaralı Seyir halindeki otomobilden ateş açıldı: 1 yaralıAntalya'da doğa yürüyüşünde kaybolan turisti jandarma buldu Antalya'da doğa yürüyüşünde kaybolan turisti jandarma bulduİki otomobil çarpıştı: 1 yaralı İki otomobil çarpıştı: 1 yaralıYola dökülen sıvı madde kazaya sebep oldu: 2 yaralı Yola dökülen sıvı madde kazaya sebep oldu: 2 yaralıSamsun'da yakalanan hap tacirleri adliyedeSamsun'da yakalanan hap tacirleri adliyede

hızWeb