OLİMPİYAT YOLUNDA PEDAL ÇEVİRECEK

Bafralı İşitme Engelli ve birçok yarışmalarda önemli dereceleri olan, 2011 Eylül de İstanbul-Bafra arasında Zafere Doğru adlı organizasyonda, 878 km pedal çevirip Batı Karadeniz i geçen ilk İşitme Engelli Türk Bisikletçisi unvanına sahip Mustafa Önder A

OLİMPİYAT YOLUNDA PEDAL ÇEVİRECEK
\n Katıldığı yarışmalarda birçok derece elde eden işitme engelli bisikletçi Mustafa Önder Atik, yeni hedefini olimpiyatlar olarak belirledi. Ordulu Emekli Öğretmen olan babası Kadir Atik ve Melek Atik in 2 evladından biri olan Mustafa Önder Atik, Bafra Anadolu Öğretmen Lisesi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Ereğli Eğitim Fakültesi mezunu.
\n
\n  
\n
\n YENİ ZAFERLERİN PEŞİNDE
\n
\n Türkiye İşitme Engelliler, Bisiklet Topluluğu Kurucu Lideri ve Bafra Bisikletliler Derneği, Bafra Temsilciliği Aktif üyesi olan Mustafa Önder Atik, 2010 yılında Türkiye İşitme Engelliler Bisiklet Topluluğunu kurdum. 4 yıldır ülkemizde organizasyonlar ve çalışmalar yapmaktayım. 2011 Eylül ayında İstanbul’dan Bafra’ya 878 km pedal çevirerek, Batı Karadeniz i pedallayarak geçen ilk İşitme Engelli Türk Bisikletçi unvanını kazandım. Şimdi de olimpiyat oyunlarına bireysel başvurumla katılacağım dedi.
\n
\n  
\n
\n DESTEK OLAN YOK 
\n
\n Atik ayrıca, Bu çalışmayla birlikte tarihte ilk defa bir işitme engelli sporcu bisiklet branşında olimpiyatlara katılım gösterecek. Ama maalesef olimpiyatlara katılmam için yeteri kadar maddi kaynağı bulamadım. Bir ilke imza atacak olan sporcunun, hiçbir yerden destek görmemesi üzücü bir durum. En büyük amacım şampiyonluğa imza atıp, tarihe geçmek. Bu yönde çalışmalarımı sürdürüyorum diye konuştu. 
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun OMÜ'de profesörü görevden alıp yerine doktor atadılarSamsun OMÜ'de profesörü görevden alıp yerine doktor atadılarSamsun'da husumetlisi tarafından bacağından vurulduSamsun'da husumetlisi tarafından bacağından vurulduFındık fiyatları ne kadar? 20 Ekim Salı il il güncel fındık fiyatlarıFındık fiyatları ne kadar? 20 Ekim Salı il il güncel fındık fiyatlarıCumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: "İpek Yolu'nun her yönüyle gündemde olması insCumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: "İpek Yolu'nun her yönüyle gündemde olması insBaşkent'te çöp konteynerinde çıkan yangın 2 dükkana sıçradı Başkent'te çöp konteynerinde çıkan yangın 2 dükkana sıçradıTekirdağ'da tonlarca kaçak içki ele geçirildi Tekirdağ'da tonlarca kaçak içki ele geçirildiBodrum'da bir otelin terasında çıkan yangın korkuttu Bodrum'da bir otelin terasında çıkan yangın korkuttuSamsun'da tramvay hariç toplu taşımada Korona denetimiSamsun'da tramvay hariç toplu taşımada Korona denetimiÜnlü CEO TEM'de hurdaya dönen lüks cipinden yaralı kurtuldu Ünlü CEO TEM'de hurdaya dönen lüks cipinden yaralı kurtulduKaza sonrası patlayan araçtan son anda çıkarak alevler arasında kalmaktan kurtulKaza sonrası patlayan araçtan son anda çıkarak alevler arasında kalmaktan kurtul

hızWeb