BİSİKLETE RANT BİNDİ

Samsun Perşembe Akşamı Bisikletçileri Grubu Lideri Yasin Kurt, Bizlerin sağlıklı yaşam ve çevreyi koruma amacıyla sürdüğümüz bisiklet, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve İlkadım Belediyesi tarafından sermaye sahiplerine rant aracı haline getirildi dedi

BİSİKLETE RANT BİNDİ
\n TEPKİ GÖSTERDİ
\n
\n Samsun Perşembe Akşamı Bisikletçileri’nden, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve İlkadım Belediyesi nin ortak çalışması olan ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından finanse edilen Temiz bir gelecek ve sağlıklı yaşam için SAMBİS projesine büyük tepki geldi. Samsun da bisiklet sporunun yayılmasına yaptıkları projelerle katkı sağlayan Samsun Perşembe Akşamı Bisikletçileri Grubu Lider Yasin Kurt, SAMBİS Projesi nin birçok çarpıklığı da beraberinde getirdiğini söyledi.
\n
\n  
\n
\n BÜYÜK BİR SKANDAL
\n
\n Yasin Kurt, Bizler bisikletle ulaşımın yaygınlaşması, sağlıklı yaşam, temiz çevre ve bisiklet sporunun Samsun da da yapılması için bu işe gönül veren bir grubuz. Perşembe Akşamı Bisikletçileri olarak 40 ilde faaliyet gösteriyoruz. Ayrıca sosyal sorumluluk projeleri içinde de gönüllü olarak yer alıyoruz. Bisiklet hem ruhsal, hem de ekonomik olarak özgürlüğün sembolü iken, Büyükşehir Belediyesi ve İlkadım Belediyesi SAMBİS Projesi yle büyük bir skandala imza attı diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n KREDİ KARTIYLA ÇALIŞIYOR
\n
\n Kurt, şöyle devam etti: SAMBİS ismiyle sahilde bisikletler kuruldu. Bu bisikletler GPRS sistemiyle takip ediliyor ve en önemlisi de kredi kartı ile çalışıyor. Madeni para veya jetonla değil, kredi kartıyla. Bu nasıl bir sistemdir ben buna bir anlam veremedim. 4 yıldır SAMBİS diye ortalığı ayağa kaldıranlar daha 4 metre bisiklet yolu yapamamışken, neden böyle bir projeye soyundu. Amaçları ortada, sermaye sahiplerine rant kapısı açmak. Bunu da başardılar diyebiliriz. Yazık çok yazık.
\n
\n  
\n
\n OKA VE AB Yİ GÖREVE ÇAĞIRDI
\n
\n  
\n
\n Samsun Perşembe Akşamı Bisikletçileri Grubu Lider Yasin Kurt, Bir kere SAMBİS Projesi nde durumun bisiklet sürdürmek olmadığını hemen anlıyorsunuz. Amaç para kazanmak. Bisiklet sürerken güvenli yollar kullanırsınız, bisiklet kiralayanlara güvenlikleri için kask dağıtırsınız ve sürüşlerde de önlemlerinizi alırsınız. Ancak SAMBİS ten bisiklet alınca ne güvenlik, ne kask, ne trafik, ne yol hiçbir şey yok. Kaldırımların üzerini mavi boyalarla çizilerek sözde yol yapılmış. Ben bu projeye destek sağlayan OKA ve Avrupa Birliği kuruluşlarını, alınan binlerce TL paranın nereye gittiğini incelemeye davet ediyorum ifadelerini kullandı.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Şafak operasyonunda gözaltına alınan 15 şüpheliden 10'u tutuklandı Şafak operasyonunda gözaltına alınan 15 şüpheliden 10'u tutuklandıManisa'da çiftlikte yangın çıktı 800 saman balyası kül oldu Manisa'da çiftlikte yangın çıktı 800 saman balyası kül olduKuşadası'nda motosikletler çarpıştı: 2 yaralı Kuşadası'nda motosikletler çarpıştı: 2 yaralıSaman yangını korkuttu Saman yangını korkuttuŞanlıurfa'da trafik kazası: 2 ölü Şanlıurfa'da trafik kazası: 2 ölüŞehre inen boz ayı böyle görüntülendi Şehre inen boz ayı böyle görüntülendiOrdu'da trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı Ordu'da trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı

hızWeb