Canik ten e-posta belediyecilik

Samsun Canik Belediyesi, belediyecilik hizmetlerinde e-posta sistemini başlatarak, hem personel ve kağıt tasarrufu sağlamayı hem de vatandaşı git gel derdinden kurtarmayı amaçlıyor.\r\n

Canik ten e-posta belediyecilik
\n Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 21. yüzyılın zamanı yöneten ve değişimi sağlayan bir yüzyıl olduğunu söyledi. Bu çağda bilgiyi hızlı şekilde yönetenlerin öne geçeceğini belirten Genç, belediyecilik hizmetlerinde de bunu uygulamaya çalıştıklarını dile getirdi.
\n
\n Belediye olarak önce e-belediye sistemine geçtiklerini, ardından e-posta belediyecilik sisteminin geldiğini anlatan Genç, Elektronik Belge Yönetim Sistemi adını verdiğimiz bu projenin deneme çalışmalarını tamamladık. 1 Ağustos tan itibaren tamamen e-posta belediyecilik sistemine başlayacağız. Bu sistem sayesinde vatandaşlarımıza dünyanın neresinde olursa olsunlar, belediyemizin her türlü hizmetini internet ortamında vermeyi amaçladık dedi.
\n
\n  
\n
\n TEK BİR TIKLA
\n
\n Vatandaşa elektronik ortamda inşaat ruhsatı, iskan, işletme ruhsatı, şikayet ve taleplerine yönelik hizmet verebilecekleri bir sistem oluşturduklarını ifade eden Genç, Bu sistem kısa zamanda çok iş yapma imkanını ortaya çıkaracak. Bu sistemi kullanamayan vatandaşlarımız, belediyeye geldiklerinde beyaz masa birimine başvurarak, belediyenin ilgili birimlerine gitmeden tüm işlemlerini oradan yapabilecek. Sistem sayesinde vatandaşların tek tek birimleri gezerek sorunlarını anlatmasının ötesinde, tek bir tıkla tüm birimlere taleplerini ulaştırabilmelerini amaçlıyoruz diye konuştu.
\n
\n  
\n
\n İŞ YAPILMAZSA ALARM VERECEK
\n
\n Genç, e-posta gönderen vatandaşlara, taleplerinin hangi sürede karşılanacağının mail ve SMS ile bildirileceğini vurgulayarak, şöyle devam etti:
\n
\n Vatandaşa gönderilen mail ve kısa mesajlarda taleplerinin kaç gün içinde tamamlanacağı belirtiliyor. Eğer talep belediye tarafından zamanı geçmesine rağmen yapılmazsa sistem otomatik olarak alarm veriyor ve ilgili birim amirine yönleniyor. Sistem aynı zamanda belediye başkanı olarak bana da işin yapılmadığı yönünde bilgi veriyor. Böylelikle otokontrol sağlıyoruz. Biz de vatandaşın sorununun çözülemediğini görüp gerekli müdahaleyi yapıyoruz.
\n
\n  
\n
\n HİZMET PARMAKLARIN UCUNDA
\n
\n Sistem sayesinde bürokrasi ve evrak işine son verileceğini belirten Genç, şunları kaydetti: Artık ıslak imzayı bırakıp elektronik imzaya geçiyoruz. Örnek verirsek, işletme ruhsatı almak için müracaat eden vatandaşımızın internet ortamında işini çözüp, örnek işletme ruhsatını mail olarak gönderiyoruz. Vatandaşımız da iş yerini açıyor. İşletme ruhsatının aslı da zabıta görevlilerimiz tarafından bir süre sonra işletmeye götürülüyor, yani vatandaşımızın hiçbir şekilde belediyeye gelmesi gerekmiyor. Vatandaşımız teknolojiyi kullanabiliyorsa evinden veya iş yerinden sorunlarını çözebiliyor. Belediye artık vatandaşlarımızın parmaklarının ucunda.
\n
\n Osman Genç, sistem sayesinde 135 olan norm kadro sayılarının 65 e düşeceğini hem personel hem kağıt tasarrufu sağlayacaklarını sözlerine ekledi.
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Şafak operasyonunda gözaltına alınan 15 şüpheliden 10'u tutuklandı Şafak operasyonunda gözaltına alınan 15 şüpheliden 10'u tutuklandıManisa'da çiftlikte yangın çıktı 800 saman balyası kül oldu Manisa'da çiftlikte yangın çıktı 800 saman balyası kül olduŞanlıurfa'da trafik kazası: 2 ölü Şanlıurfa'da trafik kazası: 2 ölüSaman yangını korkuttu Saman yangını korkuttuKuşadası'nda motosikletler çarpıştı: 2 yaralı Kuşadası'nda motosikletler çarpıştı: 2 yaralıŞehre inen boz ayı böyle görüntülendi Şehre inen boz ayı böyle görüntülendi

hızWeb